Wtorkowy Przegląd Prasy

Kurs Apple spadł o 9 proc. przez “gruby paluch"… Boni zapewnia, że udostępnianie zasobów na pewno nie odbędzie się kosztem twórców… Netia chce przejąć TK Telekom… Po granty na badania już nie do PARP… Wirtualna Polska będzie walczyć z Onetem w mobilnym świecie… Aplikacja "What About Me?" stworzy grafikę Twojego życia online… Apteki uciekają z sieci… Powolny koniec płyt z filmami… 10 mln stron już zdigitalizowanych…

COMPUTERWORLD

Sieć trzeszczy od danych

Czy komórkowe sieci wytrzymają gwałtowny skok ilości przesyłanych danych?

Elpida - bankrutujący producent pamięci - planuje restrukturyzację

Szczegółowy plan reorganizacji, która ma pozwolić na przywrócenie rentowności japońskiego koncernu Elpida Memory ma zostać przedstawiony najpóźniej w lipcu. Nieoficjalnie mówi się, że trzeci największy producent pamięci DRAM zyskał wsparcie m.in. ze strony konkurentów.

Przeciętne wynagrodzenie specjalisty IT wynosi ponad 9 tys. zł miesięcznie

Wyniki badania wynagrodzeń Antal International wskazują, że ponad połowa specjalistów i menedżerów IT w Polsce zarabia powyżej 9 000 PLN brutto miesięcznie. Wysokość zarobków jest związana m.in. z doświadczeniem pracownika, które jest najważniejsze dla pracodawców oraz posiadanymi certyfikatami.

RZECZPOSPOLITA

Po granty na badania już nie do PARP

Już 2 kwietnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi konkurs o dotacje na projekty badawcze firm. Jego budżet to prawie 700 mln zł.

GAZETA PRAWNA

Wirtualna Polska będzie walczyć z Onetem w mobilnym świecie

W tym roku już 10 proc. odsłon WP ma pochodzić ze smartfonów i tabletów.

Aplikacja "What About Me?" stworzy grafikę Twojego życia online

Intel opracował aplikację, która pobiera dane z Facebooka, Twittera oraz profili YouTube i kompiluje infografikę z zagadnieniami o życiu online użytkownika. W rezultacie otrzymuje on zbiór informacji o swoich zainteresowaniach i nawykach w mediach społecznościowych.

Apteki uciekają z sieci

Od początku roku zniknęło 30 e-sklepów sprzedających farmaceutyki. Zmiana prawa uczyniła biznes nierentownym.

WYBORCZA.BIZ

Pierwszy portret pokolenia ACTA

Czy w protestach przeciw ACTA ujawniła się grupa pokoleniowa, jak w 1968 roku? O co jej chodzi? Czy to początek buntu? Pokoleniowej zmiany?

Boni: udostępnianie zasobów na pewno nie odbędzie się kosztem twórców

Udostępnianie zasobów wiedzy należących do podmiotów publicznych będzie rozłożone w czasie i nie odbędzie się kosztem twórców - zapowiada minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. MAC ma przedstawić założenia do ustawy o otwartych zasobach za miesiąc.

Netia chce przejąć TK Telekom. Zaoferuje tańsze usługi?

Netia chce kupić TK Telekom - wynika z nieoficjalnych informacji. - Ta transakcja docelowo pozwoli operatorowi dotrzeć do większej liczby klientów i zaoferować im tańsze usługi - uważa analityk.

PULS BIZNESU

Powolny koniec płyt z filmami

Ilość filmów ściągniętych z sieci bądź oglądniętych w internecie, w tym roku, po raz pierwszy przewyższy łączną liczbę filmów odtworzonych na nośnikach DVD i Blu-ray - informuje DailyMail.

10 mln stron już zdigitalizowanych

Ponad 10 mln stron dokumentów tekstowych, 600 tys. fotografii, 2,3 tys. nagrań dźwiękowych i 300 filmów to efekt digitalizacji w polskich archiwach. Ucyfrowienie archiwaliów ułatwia ich szerokie udostępnianie - podaje Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych.

Kurs Apple spadł o 9 proc. przez “gruby paluch"

Akcje największej pod względem wartości spółki giełdowej staniały o 9 proc. po jednej, prawdopodobnie pomyłkowej transakcji, informuje CNBC.

NETWORLD

Bezpieczeństwo systemów informatycznych - najsłabszym ogniwem człowiek

Często spotkamy się ze stwierdzeniem, że to człowiek jest najsłabszym ogniwem skomplikowanego łańcucha procesów i komponentów mających wpływ na poziom ochrony zasobów IT. Warto więc zbadać na czym dokładnie polega słabość czynnika ludzkiego w odniesieniu do obsługi systemów informatycznych, a także jak można poprawić procesy odpowiedzialne za bezpieczeństwo informacji, żeby skutecznie wyeliminować zagrożenia.

Google: PageRank Chrome'a wrócił do normy

Google przestał karać serwis poświęcony przeglądarce Chrome za nielegalne reklamowanie się w Internecie i przywrócił jej pierwotną wartość indeksu PageRank. Kara trwała 60 dni, zaś jej wymierzenie odbiło się szerokim echem w Internecie - głównie dlatego, że Google po raz pierwszy w historii ukarał w ten sposób swój własny serwis.