Wtorkowy Przegląd Prasy

PTC wprowadziła własny komunikator internetowy… Apple, Google i Amazon najbardziej podziwianymi firmami… Kinomaniak.pl kusi kina i graczy… Czystka w Vobisie… Wolność w sieci się tworzy… Hakerzy zrabowali NASA…

COMPUTERWORLD

Potrzeby i priorytety bankowej informatyki

Klient od banku będzie wymagał produktu spersonalizowanego jak samochód z salonu i prostego w obsłudze jak iPhone. Banki, które to zrozumieją, odniosą sukces.

Apple, Google i Amazon najbardziej podziwianymi firmami

Trzy firmy z branży informatycznej i internetowej znalazły się w pierwszej trójce opublikowanej przez magazyn "Fortune" listy 50 najbardziej podziwianych firm na świecie. Apple, Google i Amazon zostały uznane za najbardziej podziwiane firmy na świecie.

RZECZPOSPOLITA

PTC wprowadziła własny komunikator internetowy

Wolność w internetowej sieci Heyah ma od dziś nowe imię. To Freeyah - czyli komunikator internetowy, który Polska Telefonia Cyfrowa, właściciel Heyah, dołączył do oferty sprzedawanej pod tą marką.

WYBORCZA.BIZ

Wolność w sieci się tworzy

Kartę Praw Podstawowych i Wolności w Internecie chce przygotować Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Wczoraj na Kongresie Wolności w internecie zbierało postulaty.

PULS BIZNESU

Czystka w Vobisie

Likwidowane salony, zwolnienia i brak towaru — tak wygląda restrukturyzacja dystrybutora sprzętu IT, którego część wywędruje na Cypr.

Hakerzy zrabowali NASA

NASA przyznała się, że w 2011 r. aż w 13 przypadkach powiodło się hakerom złamać zabezpieczenia i zdobyć dostęp do poufnych informacji agencji.

Kinomaniak.pl kusi kina i graczy

Trzeci co do wielkości portal kinowy na rynku szykuje się do debiutu na małej giełdzie. Przychodów poszuka w nowych biznesach.

NETWORLD

Raport Trend Micro: urządzenia mobilne, konsumeryzacja i BYOD

Trend Micro zaprezentował na Mobile World Congress 2012 wyniki badań podejścia dyrektorów wyższego i niższego szczebla, w Europie i Stanach Zjednoczonych, do kwestii konsumeryzacji i związanych z tym trendem zagrożeń. Badaniami objęto dyrektorów działów informatycznych i dyrektorów generalnych firm.