Wtorkowy Przegląd Prasy

Giganci rosyjskiego internetu… Nokia drastycznie obniża ceny smartfonów z systemem Windows… Na przekazy wideo przypada prawie 70 proc. ruchu bezprzewodowego… Elektroniczny obieg dokumentów jest nadal rzadkością w większych firmach… 41 megapikseli w telefonie… Samsung integruje projektor ze smartfonem…

COMPUTERWORLD

IT w nowych modelach bankowości

Bankowość potrzebuje nowego rodzaju innowacji. Banki będą musiały sięgnąć po mechanizmy społecznościowe do oceny wiarygodności klientów, a działy IT dostarczyć im narzędzi.

Polscy twórcy aplikacji nagrodzeni w konkursie Create for Millions

Nokia poinformowała o wynikach tego konkursu dla developerów. Zgłoszono do niego ponad 1200 aplikacji, aż trzy finałowe aplikacje zostały napisane przez polskich programistów.

Elektroniczny obieg dokumentów jest nadal rzadkością w większych firmach

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Konica Minolta wynika, że w dwóch na trzy firmy zatrudniające ponad 150 osób funkcjonuje system elektronicznego obiegu dokumentów. Jednak w praktyce możliwości takich systemów pozostają niewykorzystane. Statystycznie tylko w jednej na czternaście firm większość dokumentów ma formę elektroniczną.

RZECZPOSPOLITA

Giganci rosyjskiego internetu

Na czele 30 największych według przychodów firm internetowych w Rosji znajdują się dwie spółki publiczne notowane na giełdach w Nowym Jorku i Londynie.

GAZETA PRAWNA

Nokia idzie na całość: Drastycznie obniża ceny smartfonów z systemem Windows

Nokia, która jest teraz trzecim na świecie producentem smartfonów, zamierza sprzedawać w drugim kwartale swoje telefony z systemem Windows Phone w cenie 189 euro, aby przejąć pierwszych użytkowników podobnych gadżetów napędzanych przez system Android koncernu Google.

Na przekazy wideo przypada prawie 70 proc. ruchu bezprzewodowego

Z raportu firmy Bytemobile wyspecjalizowanej w optymalizacji wideo wynika, że przeciętne rozmiary strumienia wideo w sieciach bezprzewodowych wzrosły o 10 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem, a konkretnie z 40 proc. do 50 proc.

PULS BIZNESU

Samsung integruje projektor ze smartfonem

Samsung Galaxy Beam został wyposażony w najnowszej generacji projektor multimedialny.

41 megapikseli w telefonie

Nokia zaprezentowała w poniedziałek Mobile World Congress nowego smartfona.

NETWORLD

Observer 15 - system do analizowania pracy sieci komputerowych

Firma Network Instruments wprowadziła na rynek kolejne wydanie swego systemu do analizowania pracy sieci komputerowych - Observer 15. System ma budowę modularną i jest oferowany zarówno jako oprogramowanie jak i w postaci urządzeń.