Wtorkowy Przegląd Prasy

Kto i kiedy dostanie kontrakt na PL.ID?... 5 najważniejszych innowacji na najbliższe pięć lat wg IBM... Symbol cyfrowego magnetowidu TiVo ledwo dyszy... Aplikacje made in Poland... Automaty inwestycyjne będą grały także na warszawskiej giełdzie...

COMPUTERWORLD

5 najważniejszych innowacji na najbliższe pięć lat wg IBM

Firma - podczas konferencji Forum IT - po raz szósty ogłosiła doroczną listę "IBM Next Five in Five". Prezentuje ona rozwiązania, które znacząco mogą wpłynąć na nasze życie w ciągu najbliższych pięciu lat. Są to: wydajne magazynowanie energii odnawialnej, biometryczna identyfikacja, sterowanie urządzeniami za pomocą myśli, koniec cyfrowego wykluczenia, poczta bez spamu.

Microsoft przygotowuje aplikacje CRM dla urządzeń mobilnych

Jeszcze przed wakacjami na rynku zadebiutować mają dedykowane wersje aplikacji Microsoft Dynamics CRM dla systemów Windows Phone, BlackBerry OS, iOS oraz Android. Funkcje zapowiadanych aplikacji będą uzależnione od specyficznych możliwości poszczególnych systemów mobilnych oraz opartych na nich urządzeń.

BYWALEC - blog redakcyjny Computerworld

Kto i kiedy dostanie kontrakt na PL.ID?

Jak już pisaliśmy, po raz kolejny przesunięto termin składania ofert w tym przetargu. Termin obecny to kwiecień br. Wcześniejsze to październik i grudzień 2011 oraz styczeń 2012.

RZECZPOSPOLITA

Automaty inwestycyjne będą grały także na warszawskiej giełdzie

Komputery wypierają graczy z rynków kapitałowych. Obce są im emocje. Potrafią podejmować decyzje inwestycyjne szybciej niż człowiek. Wykorzystują mikrowahania kursów.

Aplikacje made In Poland

Polacy są trzecią na świecie siłą wśród twórców programów na system Windows Phone. Dobrze sobie radzą i na innych platformach.

WYBORCZA.BIZ

Symbol cyfrowego magnetowidu TiVo ledwo dyszy

Symbol cyfrowego magnetowidu jest już tak nisko wyceniany, że może się stać łakomym kąskiem dla Microsoftu czy Google'a - piszą amerykańskie media.

NETWORLD

Centrum danych: wszystko pod kontrolą

Za utrzymanie optymalnych warunków zasilania oraz parametrów środowiskowych (wilgotność, temperatura) w centrum danych odpowiadają systemy zasilania i chłodzenia. Aby w pełni mogły realizować te zadania, potrzebują scentralizowanego systemu do monitorowania i zarządzania.

CIO - Magazyn Dyrektorów IT

Biznes kupuje pomysł IT

Co powstrzymuje CxO przed wysłuchaniem, "kupieniem" idei przedstawianych przez CIO? Przedstawiamy dialogi sceptyków z innowatorami.