Witamy w Klubie CIO!

Przedstawiamy nowych członków Klubu CIO. Jakie są ich oczekiwania? Co chcieliby wnieść do działań Klubu CIO? Jakie tematy i formy działania chcieliby zaproponować innym członkom Klubu?

Krzysztof Kopka, kierownik działu IT w ACP Pharma SA

Od grudnia 2003 r. jest kierownikiem działu IT w ACP Pharma SA w Łodzi. Równolegle pracuje jako ekspert z dziedziny Informatyki przy Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. W firmie ACP Pharma pełnił funkcję administratora bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz inspektora ds. sieci teleinformatycznej. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, ukończył kierunek informatyka o specjalności sieci komputerowe w Katedrze Informatyki i Matematyki Stosowanej na Wydziale Fizyki. Ukończył także podyplomowe studia z zarządzania innowacją w przedsiębiorstwie na Politechnice Łódzkiej.

Liczę, że spotkania w Klubie to będą robocze, interaktywne, gorące dyskusje. Z tematami nie do końca technologicznymi i niekoniecznie skoncentrowanymi na IT. Interesują mnie modele zarządcze, praktyki i opisy przypadków od strony budowy organizacji. Zależy mi na zbudowaniu w środowisku relacji, także zagranicznych. Informatyka jest interdyscyplinarna, szukam dobrych pomysłów, inspiracji - to także kierunek do wykorzystania: IT w relacji innych działów i funkcji firmy.

Klub jest dla mnie miejscem, w którym pasjonaci będą współtworzyć społeczność CIO dążących do samodoskonalenia i wymiany doświadczeń. Sądzę, że to wymaga poświęceń, albo może - pełnego zaangażowania. Warto poświęcić na takie spotkanie cały dzień, sugerowałbym wykorzystanie od czasu do czasu formy warsztatów - to mógłby być taki bardziej intensywny tryb w Klubie. Łatwiej wtedy na koniec spotkania podsumować wyniesione korzyści, nauki.

Wchodzę do Klubu z wizją nowej, otwartej postawy CIO. Dla wielu osób, z którymi się spotykałem, to nadal abstrakcja. Uważam, że warto nad budową takiego wizerunku CIO pracować, promować go, wzmacniać. Od CIO można, a nawet należy oczekiwać podejmowania ryzyka, inicjowania działań, kreowania zmiany - mówiąc najkrócej: przyjęcia postawy inspiratora i lidera zmian w firmie. Mam doświadczenia w zakresie środowiska SAP, mogę służyć doświadczeniem, jesteśmy flagowym klientem tej firmy, uznaną referencją. Mam także doświadczenia w transformacji IT: z rozproszonego do modelu centralnego z katalogiem usług, z lokalnego - do globalnego. W budowie zespołu IT. A także w zakresie budowy konceptu CRM opartego na cyklu życia klienta.

Ścibór Sobieski, dyrektor Centrum Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego

Od 2008 r. pełni funkcję dyrektora Centrum Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ), podlega mu 40 osób, organizacja obsługuje łącznie 5 tys. użytkowników wewnętrznych (pracownicy) oraz studentów (40 tys.). W 2003-2008 kierownik grupy programistycznej RPG na UŁ. Od 1998 pracuje na UŁ naukowo, jest adiunktem na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Odpowiadał m.in. za stworzenie i wdrożenie Systemu Rektorat.

Zawsze lubiłem się uczyć i poszerzać horyzonty, zależy mi na wymianie doświadczeń. Ponieważ podlega mi duża jednostka IT, cele, zadania i wyzwania są zróżnicowane, a wymiana informacji z innymi praktykami jest rozwijająca. Praktycznie interesuje mnie prawie każdy obszar, z którym mierzą się szefowie IT, przypuszczam, że od każdego CIO jestem w stanie dowiedzieć się czegoś ważnego lub podzielić się opinią. Szukam dobrych kontaktów, rad, aby sobie ułatwić pracę i uczynić ją bardziej skuteczną. Bardzo się cieszę, że w Klubie dominuje podejście, które mógłbym nazwać ekonomicznym, biznesowym. Podzielam taką perspektywę IT. Cieszę się, że poprzez nasze działania i plany na UŁ wpisujemy się w potwierdzone trendy w IT - wirtualizację, zarządzanie kompetencjami organizacji IT. Przy tym mamy klasyczne wyzwania: ogromną złożoność systemów czy problemu zarządzania złożonym zespołem. Nie jestem menedżerem z wykształcenia, raczej z "potrzeby chwili", i wszelkie nauki i doświadczenia w tym kontekście chętnie kompletuję.

Doceniam możliwość przebywania w środowisku innych menedżerów IT. Warto rozważyć organizację dłuższego spotkania, np. 2-dniowego. To daje lepsze możliwości poznania się i wymiany doświadczeń. Widzę miejsce na dobrze zorganizowaną aktywną społeczność wirtualną, aby móc skonsultować i przedyskutować pewne kwestie na gorąco. Mam duże doświadczenie w wytwarzaniu, rozwijaniu i utrzymaniu oprogramowania, zwłaszcza nietypowego, na podstawie open source, i bogate doświadczenia. Chętnie podzielę się bardziej niszowymi doświadczeniami z innymi CIO z sektora nauki i edukacji.


TOP 200
Na ten temat
Magazyny CXO
Partnerzy Klubu CIO
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy