W zarządzaniu karierą, najważniejsze jest zarządzanie zmianą

Spotkanie Klubu CIO "Kariera CIO. Kierunek: CIO na swoim", 3 września, Warszawa Wrześniowe spotkanie Klubu CIO poświęciliśmy karierze CIO. Kiedy zdecydować się na zmianę? Jak usystematyzować swoją karierę? W jaki sposób odnajdywać się w sytuacji zmiany?

W spotkaniu uczestniczyła trójka prelegentów. O swojej drodze życiowej i decydujących wyborach opowiedział na początku Marek Jankowski, twórca i właściciel SPA Jelenia Struga, były wiceprezes Amiki. Sportowiec, inżynier, menedżer, biznesmen. Gości - członków Klubu CIO - szczególnie interesowało, czym się kierował, dokonując zmiany w życiu, jakie dostrzegał dla siebie wartości, decydując się na wybór jednej możliwości.

Czy życie i kariera to wielki projekt, z fazami, kamieniami milowymi, zarządzaniem zmianą, z kosztami zarządzania, spotkania i rozmowy ze sponsorem? Rozważania te przedstawił Tomasz Górecki, właściciel firmy doradczej PMTG, wcześniej CIO w Antalisie, były członek Klubu CIO. On także przywoływał swoje motywacje i sposób postrzegania zmiany, które przywiodły go do obecnego punktu w życiu i karierze. Następnie głos zabrali specjaliści od kariery, coachingu i mentoringu: Paweł Podwysocki, dyrektor zarządzający Kepner-Tregoe (UBD) oraz członek zarządu United Business Development, do którego należą marki AchieveGlobal i Kepner-Tregoe, i Wiesława Serkowska, partner w Mind Partners, Europejskiej Grupie Mentorów i Coachów Certyfikowanych, executive coach, team coach, trener i konsultant.

Paweł Podwysocki przedstawił zagadnienia dotyczące zarządzania zmianą w trzech ujęciach: CIO w sytuacji zmiany, CIO jako prowadzący zmianę i CIO obierający rolę coacha lub coacha zespołu. W prezentacji odwoływał się m.in. do badania AchieveGlobal, poświęconego różnicom pokoleniowym w organizacji. Wiesława Serkowska omówiła kwestie executive coachingu. Był to jej głos w dyskusji panelowej, która zwieńczyła spotkanie.