Środowy Przegląd Prasy

Apple myśli o tanim i kolorowym smartfonie… Pracownicy na e-kursach… Chmura zyskuje na popularności… Technologiczny wyścig domów maklerskich na mobilne aplikacje… Orange odblokuje rachunek grupy MNI… Cyfrowa dystrybucja muzyki podbija świat. Orange, Plus i T-Mobile chcą na tym skorzystać… Na Węgrzech otwarto gigantyczny ośrodek obliczeniowy CERN… Chiny mają najszybszy superkomputer…

COMPUTERWORLD

Dobry zasięg sieci podstawą dobrego życia w dużym mieście

Osoby zamieszkujące największe miasta na świecie są zgodne: dobry zasięg sieci komórkowej to jeden z pięciu najważniejszych czynników wpływających na życie w mieście. Poziom satysfakcji z usług komórkowych zależy od miasta, ale nawet w ramach jednej aglomeracji różnice są ogromne. Z badania firmy Ericsson wynika, że najgorsze doświadczenia użytkownicy sieci komórkowych mają w komunikacji miejskiej.

RZECZPOSPOLITA

Pracownicy na e-kursach

Rozwój nowych technologii i kryzys zwiększyły zainteresowanie e-learningiem, czyli szkoleniami przez Internet.

Chmura zyskuje na popularności

Już 52 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z usług cloud computingu. Półtora roku temu wskaźnik wynosił tylko 22 procent.

Technologiczny wyścig domów maklerskich na mobilne aplikacje

Aplikacje ułatwiające dostęp do rachunków maklerskich podbiją rynek. Brokerzy nie próżnują i oferują inwestorom coraz nowsze rozwiązania.

Orange odblokuje rachunek grupy MNI

Operatorzy poczynili pierwsze kroki w kierunku rozwiązania wieloletniego sporu 
dotyczącego wzajemnych rozliczeń hurtowego ruchu telekomunikacyjnego.

GAZETA PRAWNA

Cyfrowa dystrybucja muzyki podbija świat. Orange, Plus i T-Mobile chcą na tym skorzystać

Spotify, Deezer, WiMP i Muzo w komórkach, portalach społecznościowych i samochodach.

WYBORCZA.BIZ

Na Węgrzech otwarto gigantyczny ośrodek obliczeniowy CERN

Nie tylko motoryzacja, ale także ośrodki zaawansowanych technologii ciągną na Węgry. Jednym z nich jest gigantyczny ośrodek obliczeniowy CERN, europejskiej organizacji badań nuklearnych.

PULS BIZNESU

Chiny mają najszybszy superkomputer

Tianhe-2 jest prawie dwukrotnie szybszy niż amerykański Titan, dotychczasowy lider rankingu TOP500, publikowanego co pół roku.

Apple myśli o tanim i kolorowym smartfonie

Agencja Reuters podała ostatnio na swojej stronie internetowej, że Apple rozważa wprowadzenie na rynek tańszego modelu swojego smartfona. Taki pomysł byłby rewolucją.