Środowy Przegląd Prasy

Spotify rusza z własną listą Top 50… Apple tłumaczy się z unikania podatków… Deezer z Xboxem… Tak mogła wyglądać Nokia… Jabłko wciąż najdroższe na świecie… Nadchodzi Windows 8.1. Prezentacja już w czerwcu… Stephen King rezygnuje z e-booków… Liczba robotów przekłada się na konkurencyjność. W Polsce jest ich za mało…

RZECZPOSPOLITA

Apple tłumaczy się z unikania podatków

Apple Inc. uniknął zapłacenia co najmniej 9 miliardów dolarów korzystając z luk podatkowych i przenoszenia działalności poza terytorium USA - wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez amerykański Kongres.

Deezer z Xboxem

Jeden z największych sieciowych serwisów muzycznych będzie od tej pory dostępny na konsoli Microsoftu. Nowa jej wersja zostanie zaprezentowana dziś wieczorem.

Tak mogła wyglądać Nokia

Smartfon Jolla ma duży dotykowy ekran i działa z systemem Sailfish. Jest dziełem inżynierów, którzy odeszli z fińskiej Nokii.

Jabłko wciąż najdroższe na świecie

To nie przypadek, że najdroższe marki to marki informatyczne i amerykańskie. Apple wciąż jest na czele, ale gonią go Google i IBM.

GAZETA PRAWNA

Nadchodzi Windows 8.1. Prezentacja już w czerwcu

Microsoft planuje wydanie aktualizacji Windows 8. Ma ona być dostępna bezpłatnie za pomocą sklepu Windows zarówno dla użytkowników Windows 8 RT, jak i Windows 8. Po raz pierwszy zostanie ona zaprezentowana podczas konferencji Microsoft Build 26 czerwca. Nie będzie to jednak finalna wersja.

Stephen King rezygnuje z e-booków

Amerykański pisarz, autor takich książek jak Zielona Mila", czy też "Misery", nie zamierza wydawać swojej najnowszej powieści "Joyland" w formie elektronicznej. W ten sposób King chce zachęcić czytelników do dalszego korzystania z tradycyjnych książek.

WYBORCZA.BIZ

Liczba robotów przekłada się na konkurencyjność. W Polsce jest ich za mało

Wykorzystanie robotów w gospodarce przekłada się na wzrost jej konkurencyjności; w Polsce używa się wielokrotnie mniej robotów niż w krajach z konkurencyjnymi, nastawionymi na eksport gospodarkami - stwierdza raport Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

PULS BIZNESU

Spotify rusza z własną listą Top 50

Spotify, największy na świecie serwis streamingowy na żądanie od wtorku zaczyna publikować swoją listę Top 50, najchętniej słuchanych i pobieranych utworów, informuje w wydaniu online Wall Street Journal.