Środowy Przegląd Prasy

Powstaje Nadmorska Sieć Szerokopasmowa… Netia podtrzymuje prognozę po wynikach I kwartału… Inwestorzy nie wierzą w Lumię… Heyah wprowadza abonament… Wirtualne pieniądze od Amazona… Windows Blue darmowy dla użytkowników Windows 8… LinkedIn chce by prostytutki przestały korzystać z portalu…

COMPUTERWOLRD

PwC stworzyło aplikację na LinkedIn wykorzystującą grywalizację

Firma stworzyła aplikację "Know Them All", która pozwala użytkownikom serwisu LinkedIn sprawdzić jak dobrze znają sieć swoich kontaktów biznesowych. Aplikacja jest dostępna w języku angielskim i polskim i wykorzystuje elementy grywalizacji, która znalazła się na liście 10 najważniejszych trendów technologicznych dla biznesu w 2013 roku w raporcie PwC "Digital IQ Survey 2013".

RZECZPOSPOLITA

Powstaje Nadmorska Sieć Szerokopasmowa

W 33 miejscowościach w pięciu gminach powiatów: puckiego, wejherowskiego i lęborskiego do stycznia 2015 roku ma zostać zakończona budowa Nadmorskiej Sieci Szerokopasmowej. Łącznie ma powstać 177 km sieci światłowodowej.

Netia podtrzymuje prognozę po wynikach I kwartału

10-proc. spadek przychodów, ale wzrost zysków, a co za tym idzie także rentowności wykazał największy alternatywny operator telekomunikacyjny notowany na GPW w I kw. br.. Zarząd podtrzymał prognozę na cały 2013 r.

Inwestorzy nie wierzą w Lumię

Nokia przedstawiła wczoraj Lumię 925, swój najnowszy model smartfona, ale inwestorzy nie uwierzyli, że pomoże on fińskiej spółce zwiększyć udziały w rynku tych urządzeń.

Heyah wprowadza abonament

Heyah odpowiada na Nju Mobile i wprowadza pierwszy w jej historii abonament.

Wirtualne pieniądze od Amazona

Największy internetowy sprzedawca odchodzi od transakcji walutowych na rzecz własnego wirtualnego pieniądza.

PULS BIZNESU

Windows Blue darmowy dla użytkowników Windows 8

Dla tych, którzy mają Windows 8 lub Windows RT, Windows Blue będzie darmowy, wynika z wypowiedzi Tami Reller, dyrektor finansowej Microsoftu.

LinkedIn chce by prostytutki przestały korzystać z portalu

LinkedIn, portal społecznościowy dla profesjonalistów wprowadził w swoim regulaminie zakaz osobom świadczącym usługi seksualne zakładania swoich profesjonalnych profili, informuje Business Insider.