Środowy Przegląd Prasy

Microsoft sprzedał 100 mln licencji na Windows 8… Przychody sieci T-Mobile spadły o 8,5 proc…. Młodzież ignoruje reklamę w Internecie… Polskie e-booki warte już ok. 50 mln zł… Zaostrza się wojna cenowa operatorów komórkowych. Teraz Heyah uderzy w Playa… Zarobki testera oprogramowania… Smartfon pod kontrolą…

COMPUTERWOLRD

Polski serwis GOG.com na liście 50 najlepszych stron internetowych świata tygodnika Time

Serwis GOG.com, należący do giełdowej Grupy CD PROJEKT, został uznany jedną z 50 najlepszych stron internetowych świata przez prestiżowy tygodnik "Time". GOG.com to platforma cyfrowej dystrybucji gier. "Time" wyróżnił serwis m.in. za to, że wspiera rozwój alternatywnych produkcji oraz nie stosuje zabezpieczeń DRM, które potrafią utrudniać graczom korzystanie z legalnie kupionych produktów.

RZECZPOSPOLITA

Przychody sieci T-Mobile spadły o 8,5 proc.

W pierwszym kwartale bieżącego roku operator T-Mobile odnotował spadek liczby aktywnych kart SIM do 15,919 mln, czyli o 121 tys. Firma straciła głównie klientów pre-paid.

Młodzież ignoruje reklamę w Internecie

Ponad 63 proc. młodych Polaków nie ogląda reklam internetowych. Jednocześnie aż 69 proc. osób wyraża wobec nich obojętność.

Polskie e-booki warte już ok. 50 mln zł

Na tyle szacuje wartość tego rynku branża wydawnicza, która nawet niemal drugie tyle może tracić na pirackim obrocie e-bookami w sieci.

GAZETA PRAWNA

Zaostrza się wojna cenowa operatorów komórkowych. Teraz Heyah uderzy w Playa

Nabiera tempa rywalizacja o klientów wrażliwych na cenę, szczególnie tych w wieku 15-36 lat. W przyszłą środę włączy się do niej T-Mobile, który odpowie na oferty nielimitowanych rozmów za 29 zł miesięcznie w Nju.mobile (Orange) oraz New Red Bull Mobile (Play).

PULS BIZNESU

Zarobki testera oprogramowania

Średnie wynagrodzenie testerów oprogramowania w 2012 r. wyniosło 5100 zł brutto (w firmach z kapitałem zagranicznym 5900, a w polskich 4188 zł) — wynika z raportu "Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2012 roku" firmy Sedlak & Sedlak.

Smartfon pod kontrolą

Skoro od konsumeryzacji IT nie ma odwrotu, to trzeba się nauczyć nią zarządzać.

Microsoft sprzedał 100 mln licencji na Windows 8

Przez sześć miesięcy od wprowadzenia na rynek Microsoft sprzedał 100 mln licencji na system operacyjny Windows 8, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.