Środowy Przegląd Prasy

Facebook udostępnił serwery włoskiemu wymiarowi sprawiedliwości… Internauci cenią media i rozrywkę… To ma być rok Orange Open… Asseco Poland postawiło na przejęcia… Internetowy żart wywołał panikę na Wall Street… Dlaczego Polacy kochają Microsoft?... Na Google Glass poczekamy co najmniej rok… Aresztowano domniemanego szefa grupy hakerskiej LulzSec… Złodzieje mają nowy patent na pożyczki…

COMPUTERWOLRD

Konkurs wiedzy i umiejętności na dziennikarza technologicznego

IDG Poland organizuje konkurs, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie osób, które potrafią tworzyć interesujące treści na temat nowych technologii. Szukamy dziennikarzy wyróżniających się pomysłowością i kreatywnością, dla których wcielenie się w rolę reportera to prawdziwa przyjemność.

RZECZPOSPOLITA

Internauci cenią media i rozrywkę

W Europie są gotowi wydać na rozrywkę i informacje 2,7 tys. euro rocznie. 
To znacznie więcej od średniej rynkowej ceny interesujących ich usług i produktów.

To ma być rok Orange Open

Walka o utrzymanie udziałów w rynku komórkowym 
za pomocą taniej marki 
i pakietów to priorytety telekomunikacyjnego giganta.

Asseco Poland postawiło na przejęcia

Rzeszowska spółka jest najdynamiczniej rozwijającą się firmą w historii Listy 500.

GAZETA PRAWNA

Internetowy żart wywołał panikę na Wall Street

Atak hackerów na konto internetowe agencji Associated Press spowodował chwilową panikę na Wall Street. Ceny akcji gwałtownie spadły na wieść o rzekomym zamachu w stolicy USA.

Dlaczego Polacy kochają Microsoft?

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez branżowy portal ZDnet, Polska jest największym rynkiem dla platformy Windows Phone na całym świecie. Nasz kraj znajduje się również wśród siedmiu rynków, na których Windows Phone przebija popularnością iPhone’a. Z czego wynika tak duże zainteresowanie mobilnym systemem Microsoftu?

Na Google Glass poczekamy co najmniej rok

Ci, którzy liczyli na to, że jeszcze w tym roku najnowszy technologiczny gadżet od Google pojawi się na rynku, będą musieli obejść się smakiem. W wywiadzie dla BBC Radio 4, dyrektor wykonawczy firmy Eric Schmidt zapowiedział, że na finalną wersję "okularów przyszłości" poczekamy jeszcze co najmniej do przyszłego roku.

PULS BIZNESU

Aresztowano domniemanego szefa grupy hakerskiej LulzSec

Domniemany szef międzynarodowej grupy hakerskiej LulzSec został aresztowany w Australii - podała w środę agencja Reutera. LulzSec przyznała się do włamań na strony internetowe m.in. rządu Australii, CIA i kilku amerykańskich wytwórni filmowych.

Złodzieje mają nowy patent na pożyczki

Otwieranie rachunków przelewem miało być wygodą dla klientów. Stało się żyłą złota — dla oszustów, którzy wykorzystują ludzi szukających pracy do zakładania kont widm służących do wyłudzania pieniędzy.

Facebook udostępnił serwery włoskiemu wymiarowi sprawiedliwości

Po raz pierwszy w swej historii Facebook udostępnił główne serwery w Kalifornii; dostęp do danych otrzyma prokuratura z Mediolanu, prowadząca dochodzenie ws. pedofila z Włoch, który na portalu nakłaniał nieletnie do wysyłania zdjęć pornograficznych.