Środowy Przegląd Prasy

Microsoft i inni donoszą na Google… Internet odbiera klientów płatnej telewizji… Komputronik ściął ceny, dzięki czemu zarobił więcej… ABC Data stawia na markę Colorovo… Play ciągle odbiera klientów Plusowi, Orange i T-Mobile… Komunikacja wędruje do chmury. Netia łączy telefonię stacjonarną z IT… Mniejsi zaczynają lubić sieć… Maniacy gier w Krakowie…

COMPUTERWOLRD

Ameryka rodzaje wizy dla specjalistów

Przeprowadzona w niedzielę loteria wizowa miała wyłoniła 85 tys. specjalistów, którzy otrzymają wizę H-1B i pewne zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych. Mowa tu przede wszystkim o specjalistach z branży wysokich technologii. Uzyskanie wizy H-1B jest niemal równoznaczne ze zdobyciem pracy na ustalonych wcześniej warunkach u konkretnych pracodawców.

RZECZPOSPOLITA

Internet odbiera klientów płatnej telewizji

W 2012 roku zrezygnowało z telewizji w USA ponad milion abonentów.

Komputronik ściął ceny, dzięki czemu zarobił więcej

Sprzedawca i dystrybutor sprzętu IT zrealizował prognozy finansowe na rok obrotowy 2012/2013.

ABC Data stawia na markę Colorovo

Dystrybutor sprzętu IT systematycznie poszerza paletę produktów pod marką własną Colorovo.

GAZETA PRAWNA

Play ciągle odbiera klientów Plusowi, Orange i T-Mobile

W tym roku Polacy przeniosą między operatorami komórkowymi 1,6-1,7 mln numerów - wynika z szacunków portalu Telepolis.pl. To oznacza, że przenosin będzie o 400 tys. więcej niż w 2012 r. Wraz z wzrostem zainteresowania migracją zmienia się jednak układ sił między operatorami. Play, dotychczasowy lider w pozyskiwaniu klientów od konkurencyjnych Orange, Plusa i T-Mobile, zaczyna tracić swoją dominującą pozycję.

Komunikacja wędruje do chmury. Netia łączy telefonię stacjonarną z IT

Netia jako pierwsza w Europie połączyła usługę telefonii IP z najnowszym rozwiązaniem Lync 2013 firmy Microsoft. Całe rozwiązanie, oprócz telefonii stacjonarnej, łączy w sobie również m.in. wideokonferencje na praktycznie wszystkich typach urządzeń, współdzielenie kalendarza, wspólną książka adresową, zarządzanie statusem obecności, a nawet wspólną, zdalną edycję wszelkich dokumentów. Nowe narzędzie działa w tzw. chmurze dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów IT. Firmy, które skorzystają z rozwiązania nie będą musiały również kupować całych licencji Microsoftu, bo opłata zawarta jest już w abonamencie oferowanym przez operatora.

PULS BIZNESU

Mniejsi zaczynają lubić sieć

Choć aż 90 proc. polskich firm korzysta z możliwości, jakie daje internet, tylko 53 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma własną stronę internetową — wynika z raportu OECD.

Maniacy gier w Krakowie

Europejski Festiwal Gier (EFG) Digital Dragons — największa w Polsce biznesowa impreza dla przedstawicieli cyfrowej rozrywki — odbędzie się 19-20 kwietnia w Krakowie.

Microsoft i inni donoszą na Google

Grupa firm, której przewodzi Microsoft, doniosła do europejskiego regulatora, że Google gra nieczysto.