Środowy Przegląd Prasy

Apple sięga po speca Adobe… Eksport szansą branży IT… Waluty w sieci pod kontrolą… Spamerzy wracają do pracy… BlackBerry Z 10 już dostępny w Polsce… Twitterowi miliarderzy… Yahoo kupiło 17-latka i opracowane przez niego algorytmy…

COMPUTERWORLD

Ericsson zbadał czy konsumenci chcą się dzielić osobistymi danymi

Raport Ericsson ConsumerLab pokazał, że 41% konsumentów zgodziłoby się na wykorzystanie danych osobistych w celu ulepszenia istniejącej usługi, z której korzystają. Okazuje się, że konsumenci są najbardziej skłonni podzielić się swoimi poglądami religijnymi i politycznymi. Natomiast niechętnie ujawniają swoją historię medyczną oraz prywatne pliki na komputerze.

***reklama***

Jak w prosty sposób zoptymalizować platformę IT?

Odwiedź serwis Nowoczesne Data Center >

http://www.computerworld.pl/datacenter

***

RZECZPOSPOLITA

Eksport szansą branży IT

Polskie firmy są coraz skuteczniejsze w walce o zachodnich klientów.

Waluty w sieci pod kontrolą

Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniami prawnymi, które uregulują działalność e-kantorów.

Spamerzy wracają do pracy

Po trwającym kilka miesięcy okresie spokoju w lutym odnotowano wzmożoną aktywność spamerów.

BlackBerry Z 10 już dostępny w Polsce

Kanadyjski producent wprowadził na nasz rynek swój najważniejszy telefon od dwóch lat. Dostępny jest już w sieci Orange.

Twitterowi miliarderzy

W USA da się już wyżyć wyłącznie z pisania 140-literowych informacji na Twitterze. Albo zacząć od tego karierę miliardera.

WYBORCZA.BIZ

Yahoo kupiło 17-latka i opracowane przez niego algorytmy

Gdy powstało Yahoo, Nicka d'Aloisio jeszcze nie było na świecie. Dziś jeszcze nie może kupić legalnie piwa, ale Yahoo! właśnie kupiło jego i jego pomysł.

PULS BIZNESU

Apple sięga po speca Adobe

Apple zdecydował się na bardzo ważny transfer, bo ściągnął do swoich szeregów Kevina Lyncha, dotychczasowego dyrektora ds. technologii w Adobe.

Bez przypomnienia nie pracują

W internecie mobilnych aplikacji są tysiące. Niektóre darmowe, za inne trzeba płacić. Wspierają w pracy zależnie od potrzeb i profilu działalności firm. Najczęściej wyposaża się w nie pracowników sprzedaży, serwisu i top management.