Środowy Przegląd Prasy

Fundusz Blackstone przelicytuje Michaela Della?... Polacy polubili bankowość internetową… Zyski Polkomtela spadły, ale niewiele… T-Mobile, Plus i Orange zawyżały ceny do Play. Teraz mogą za to zapłacić… Trwa odłączanie analogowej TV… Dom będzie myślał, oszczędzał, pisał do właściciela… Samsung też pracuje nad smartwatchem…

COMPUTERWORLD

Zarobki: specjaliści i menadżerowie IT wysoko w rankingu, ale niżej niż specjaliści z sektora sprzedaży i marketingu

Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto specjalistów i menedżerów w Polsce w 2012 roku wyniosło 9380 zł - wynika z raportu "Wynagrodzenia Specjalistów i Menedżerów 2013" firmy Antal International. Na tle innych branż IT oraz Telekomunikacja plasują się na średniej pozycji. Wyższe wynagrodzenia osiąga kadra zarządzająca, specjaliści z sektora sprzedaży i marketingu, prawa oraz inżynierii.

RZECZPOSPOLITA

Dom będzie myślał, oszczędzał, pisał do właściciela

Tablet lub smartfon sterujące inteligentnym systemem pozwolą osobie spędzającej wakacje w Egipcie na odbieranie domofonu w domu w Polsce. Zdalnie zgaszą światło, opuszczą rolety i pokażą, czy ogrodnik kosi trawę, czy wyjada z lodówki.

Trwa odłączanie analogowej TV

Do jutrzejszego popołudnia ma się zakończyć podłączanie prawie 6 mln widzów do cyfrowej telewizji naziemnej w Warszawie, Elblągu, Rzeszowie, Szczecinie i Wiśle.

Zyski Polkomtela spadły, ale niewiele

Operator sieci Plus w 2012 roku utrzymał poziom zysku EBITDA i zarobił najwięcej spośród komórkowych telekomów w Polsce.

Polacy polubili bankowość internetową

Już 11,3 mln osób w Polsce aktywnie korzysta z usług bankowych przez internet, a taką możliwość ma łącznie 20,8 mln klientów.

Fundusz Blackstone przelicytuje Michaela Della?

Nowojorski fundusz private-equity Blackstone Group zastanawia się nad złożeniem konkurencyjnej oferty na akcje koncernu Dell Inc., który jego założyciel i prezes Michael Dell, sprzymierzony z Silver Lake Management, chce zdjąć z giełdy.

GAZETA PRAWNA

T-Mobile, Plus i Orange zawyżały ceny do Play. Teraz mogą za to zapłacić

Czy stosowanie wyższych stawek za połączenia do sieci Play przez trzech największych operatorów sieci komórkowej, właścicieli marek Orange, Plus i T-Mobile stanowi praktykę ograniczającą konkurencję? Wyjaśni to postępowanie wszczęte dziś przez Prezes UOKiK.

PULS BIZNESU

Samsung też pracuje nad smartwatchem

Południowokoreańska spółka pracuje nad cyfrowym urządzeniem noszonym jak zegarek, które będzie miało funkcje analogiczne do smartfona, informuje Reuters na swojej stronie internetowej powołując się na nieoficjalne źródła.