Środowy Przegląd Prasy

Chiny chcą rozmawiać z USA na temat bezpieczeństwa internetu… Lenovo rozważa zakup BlackBerry… Ruszył konkurs o euro na Internet na ostatniej mili… E-booki zastąpiły szampana… Google Glass - zwykły gadżet czy technologiczna rewolucja?... Fiskus będzie walczył z piractwem internetowym?... NTT System wchodzi w drukarki… Korea przeczesuje Amazonię szukając surowców na smartfony… Angry Birds serialem w TV…

COMPUTERWORLD

IBM prezentuje 5 najważniejszy innowacji na najbliższe 5 lat

Już po raz siódmy firma IBM zaprezentowała "Next 5 in 5", listę pięciu najważniejszych innowacji, które zmienią nasze życie w najbliższych pięciu latach. W tym roku obejmuje ona nowe sposoby wykorzystania zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, smaku oraz zapachu przez komputery. Lista została ogłoszona podczas Forum IT w Warszawie.

RZECZPOSPOLITA

Lenovo rozważa zakup BlackBerry

Chiński lider rynku komputerów mógłby kupić podupadającego producenta smartfonów.

Ruszył konkurs o euro na Internet na ostatniej mili

Firmy znów mogą ubiegać się o dotacje na zapewnienie sieci ostatecznym użytkownikom. Do wzięcia jest 15,5 mln euro.

E-booki zastąpiły szampana

Brytyjski urząd statystyczny jak co roku przeprowadził zmiany w składzie koszyka dóbr konsumenckich obrazujących inflację.

Apple kupi... iPhone’a (w Brazylii)

Amerykański producent komputerów i telefonów z jabłuszkiem, jest bliski wejścia na brazylijski rynek smartfonów.

GAZETA PRAWNA

Google Glass - zwykły gadżet czy technologiczna rewolucja?

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery nowego urządzenia Google’a, ale już dziś wielu ekspertów zastanawia się, w jaki sposób wpłynie on na naszą codzienność. Krytycy uważają, że Google Glass okaże się kolejnym gadżeciarskim bublem. Entuzjaści - upatrują w urządzeniu kolejny kamień milowy na drodze do rzeczywistości rodem z filmów science-fiction.

Fiskus będzie walczył z piractwem internetowym?

W "Pulsie Biznesu" czytamy o niezwykle interesującym sposobie na walkę z piractwem internetowym, którego podjęło się Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych Sygnał (SDPTS). Prezes stowarzyszenia Jarosław Mojsiejuk, do walki z serwisami rozpowszechniającymi treści objęte ochroną praw autorskich, postanowił zaprząc Głównego Inspektora Informacji Finansowej. Ministerstwo Finansów odpowiada - ściganie piratów nie leży w kompetencjach inspektora.

PULS BIZNESU

Zakaz wstępu w okularach Google’a

Jeszcze ich nie ma, a już wzbudzają emocje. Właściciel jednego z barów w Seattle oświadczył, że osoby noszące okulary Google’a nie będą wpuszczane do lokalu.

NTT System wchodzi w drukarki

Producent komputerów wprowadza na rynek tusze i tonery pod własną marką Printt.

Korea przeczesuje Amazonię szukając surowców na smartfony

Korea Południowa, największy na świecie producent procesorów, przeczesuje Amazonię w poszukiwaniu kruszców mogących być wykorzystanych przy produkcji smartfonów.

Angry Birds serialem w TV

Producent popularnej gry na smartfony chce wykorzystać popularność swojego produktu. Stawia na serial "Angry Birds Toons" w telewizji.

Chiny chcą rozmawiać z USA na temat bezpieczeństwa internetu

Chiny wyraziły we wtorek gotowość do dialogu z USA na temat cyberbezpieczeństwa. Dzień wcześniej Waszyngton wezwał Pekin do podjęcia kroków w celu powstrzymania ataków hakerskich. Obie strony oskarżają się nawzajem o włamywanie się m.in. na strony rządowe.