Środowy Przegląd Prasy

Kupujemy coraz mniej komputerów… Alma najlepiej znana w Internecie… Dobry styczeń największych portali… Kablówka Netii w Warszawie i Krakowie… Mobilny odlot Biedronki… T-Mobile wejdzie w usługi stacjonarne, energię i inteligentne domy… Orange rusza z ofensywą. Wprowadza ofertę telewziji z NC+, zmieni Neostradę, będzie sprzedawać prąd… Zatoka Piratów zawitała do Korei Północnej?... iWatch, czyli okazja warta 6 mld USD… 650 tysięcy Polaków stale zarabia w internecie…

COMPUTERWORLD

Drukarka 3D na polskim stoisku wydrukuje drewno

Jedną z ciekawostek targów była drukarka 3D, którą zaprezentowali badacze na polskim stoisku. Części do zaprezentowanej drukarki zostały wydrukowane na pierwszym egzemplarzu badawczym. Jest to jeden z niewielu przykładów, gdzie ta sama technologia produkuje sama siebie, ulepszając się w każdej iteracji. W informatyce jest to dość częste zjawisko, bo kompilator, napisany w języku, który kompiluje, może skompilować sam siebie.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga prosto z targów CeBIT!

RZECZPOSPOLITA

Kupujemy coraz mniej komputerów

Drugi rok z rzędu spadła liczba sprzedanych na świecie komputerów.

Alma najlepiej znana w Internecie

E-sklep sieci delikatesów zdecydowanie wygrywa pod względem znajomości marki wśród internautów.

Dobry styczeń największych portali

Wszystkie największe portale ogólnoinformacyjne odnotowały w styczniu duże wzrosty liczby użytkowników w porównaniu z grudniem - wynika z najnowszego badania Megapanel.

Kablówka Netii w Warszawie i Krakowie

Mieliśmy rację. Dziś rano napisaliśmy, że to Netia może odkupić od UPC Polska część kablowej sieci telewizyjnej po przejętym Asterze.

GAZETA PRAWNA

T-Mobile wejdzie w usługi stacjonarne, energię i inteligentne domy

Największy pod względem liczby klientów operator na polskim rynku telekomunikacyjnym szykuje się do realizacji kolejnego etapu strategii. Finanse, e-zdrowie, energia, inteligentny dom oraz monitoring obiektów znalazły się w polu zainteresowania.

Orange rusza z ofensywą. Wprowadza ofertę telewziji z NC+, zmieni Neostradę, będzie sprzedawać prąd

Operator ma nową strategię. Jeszcze w tym miesiącu będzie zmieniona oferta Neostrady i pre-paidu. Docelowo firma postawi na sprzedaż dodatkowych usług, jak prąd i finanse. W ten sposób chce poprawić wyniki i nadszarpniętą reputację wśród inwestorów.

Zatoka Piratów zawitała do Korei Północnej?

Twórcy serwisu PirateBay znani są ze swoich kontrowersyjnych przedsięwzięć w walce z organizacjami zrzeszającymi właścicieli praw autorskich. Jednak tym razem Zatoka Piratów zdecydowała się na krok iście absurdalny - przeniesienie swoich serwerów do Korei Północnej.

PULS BIZNESU

iWatch, czyli okazja warta 6 mld USD

Według agencji Bloomberg zegarek może być dla Apple bardziej dochodowy niż telewizor.

CBOS: 650 tysięcy Polaków stale zarabia w internecie

Za pośrednictwem internetu regularnie zarabia prawie 650 tys. dorosłych Polaków (2 proc.) - wynika z badań CBOS. Najpopularniejszą formą zarabiania w sieci jest sprzedaż i wypełnianie ankiet online.

Mobilny odlot Biedronki

Dla klientów — niskie ceny, dla banków — twarde warunki. Biedronka odpali mobilne płatności w II kw. Banki zaczynają się bać.