Środowy Przegląd Prasy

TP SA zwolni 1700 osób… Nokia stawia na rynki wschodzące… Wartość Orange Polska spadła o 5 mld złotych… Biznes musi być innowacyjny… 36,6 oraz Simplus pod lupą UOKiK… Hawe oplecie krainę jezior… Spotify wchodzi do Polski… 10 najbardziej absurdalnych stron w sieci…

COMPUTERWORLD

Informatyk w pierwszej pracy może liczyć na ponad 3 tys. zł

Osoby które w 2012 roku rozpoczęły swoją karierę zawodową zarabiały przeciętnie 2 500 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Najwyższe płace odnotowano w branży IT, gdzie osoby zaczynające pracę zarabiały aż 3 300 zł.

RZECZPOSPOLITA

Biznes musi być innowacyjny

Nie tylko Polska, ale cała Europa ma problem z tworzeniem firm innowacyjnych - zauważa prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w rozmowie z Anną Cieślak-Wróblewską.

Wartość Orange Polska spadła o 5 mld złotych

Druga obniżka dywidendy i brak finansowych prognoz wywołały przecenę giganta.

Nokia stawia na rynki wschodzące

Fiński producent telefonów komórkowych rozszerza swoją ofertę telefonów z serii Asha o nowy model; Nokia Asha 310. Spółka chce w ten sposób zwiększyć swój udział w sprzedaży smartfonów na rynkach wschodzących.

Spotify wchodzi do Polski

W poniedziałek wieczorem w Polsce został uruchomiony serwis muzyczny Spotify.

36,6 oraz Simplus pod lupą UOKiK

Kampanie reklamowe telefonii prepaid 36,6 oraz Simplus wprowadzały konsumentów w błąd. Prezes Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożyła na operatora - spółkę Polkomtel - karę w wysokości blisko 4,5 mln zł.

GAZETA PRAWNA

TP SA zwolni 1700 osób

Telekomunikacja Polska chce zwolnić w tym roku 1700 osób. TP SA zapowiada również połączenie w jedną spółkę w Centertelem, firmą prowadzącą sieć komórkową Orange.

PULS BIZNESU

Hawe oplecie krainę jezior

Hawe jest coraz bliżej budowy 2,2 tys. km światłowodów na Warmii i Mazurach. Będzie miało na to 2,5 roku i ponad 300 mln zł.

10 najbardziej absurdalnych stron w sieci

Czasem każdemu użytkownikowi Internetu zdarza się natknąć na stronę, która nie wiadomo w jakim celu została stworzona.