Środowy Przegląd Prasy

Wirtualna Polska na sprzedaż. TP szuka doradców do pomocy przy transakcji… Android pod ostrzałem… Szef Google odwiedził Uniwersytet w Phenianie… Inwazja tanich tabletów… Nowe zalecenia nadzoru dotyczące zarządzania ryzykiem i IT… Już pół miliona Polaków korzysta z banku we własnej komórce… Efekt Facebooka: Demotywatory i Kwejk straciły jedną czwartą użytkowników…

COMPUTERWORLD

Praca na kontrakcie coraz popularniejsza w IT

Ze względu na specyfikę branży IT praca kontraktowa zyskuje na popularności wśród osób zatrudnionych w tym sektorze. Menadżerowie IT nie obawiają się braku zapisu o stałym zatrudnieniu w umowie i zwykle chętnie decydują się na taką pracę.

RZECZPOSPOLITA

Inwazja tanich tabletów

Elektroniczne tabliczki za mniej niż 600 zł podbijają polski rynek. W 2012 roku ich sprzedaż mogła sięgnąć 300 tys. sztuk.

Nowe zalecenia nadzoru dotyczące zarządzania ryzykiem i IT

Banki muszą ściśle określić rolę zarządu i rady nadzorczej w strategii zarządzania ryzykiem operacyjnym.

Android pod ostrzałem

Ataki 99 proc. nowo wykrytych mobilnych szkodliwych programów wymierzone są w urządzenia z Androidem.

Nowy portal statystyczny ZUS

Tysiące liczb, setki kategorii, dziesiątki pojęć. To na początek. Z czasem danych będzie przybywać. ZUS zaprasza wszystkich do korzystania z nowego portalu statystycznego - psz.zus.pl.

GAZETA PRAWNA

Wirtualna Polska na sprzedaż. TP szuka doradców do pomocy przy transakcji

Drugi pod względem popularności portal w polskim internecie może zmienić właściciela. Telekomunikacja Polska, największy telekom na naszym rynku, rozpoczęła poszukiwanie doradców, którzy poprowadzą sprzedaż - podała wczoraj Agencja Reutera.

Już pół miliona Polaków korzysta z banku we własnej komórce

W ciągu pół roku liczba użytkowników bankowych aplikacji mobilnych wzrosła aż o 60 proc.

Aplikacje, które pomogą spełnić noworoczne postanowienia

To już tradycja, że w styczniu, wraz z nadejściem kolejnego roku, wiele osób robi postanowienia noworoczne. By w lutym nie pozostały po nich wspomnienia warto poznać aplikacje, które pomogą nam dotrzymać noworocznych obietnic. Wystarczy smartfon z Windows Phone, trochę dobrych chęci i do dzieła!

WYBORCZA.BIZ

Efekt Facebooka: Demotywatory i Kwejk straciły jedną czwartą użytkowników

Polskie serwisy z zabawnymi obrazkami i filmikami Demotywatory.pl, Kwejk.pl, Besty.pl i Wiocha.pl zanotowały w minionym roku duże spadki. Wynika to ze zmiany algorytmu - wyjaśnia serwisowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Wikliński z Kwejk.pl - treści zamieszczane na fanpage'ach trudniej przebijają się do użytkowników.

PULS BIZNESU

Policja: nielegalne oprogramowanie w dwóch firmach

W dwóch krakowskich firmach policjanci znaleźli nielegalne oprogramowanie. Biegli oszacowali straty poniesione przez posiadaczy praw autorskich do tych programów na blisko 700 tys. zł - poinformowała Katarzyna Padło z biura prasowego małopolskiej policji.

Szef Google odwiedził Uniwersytet w Phenianie

Szef jednej z największych firm internetowych Google Eric Schmidt odwiedził we wtorek Uniwersytet w Phenianie w ramach wywołującej kontrowersje prywatnej wizyty. Przyglądał się, jak studenci na najlepszej uczelni w Korei Płn. korzystają z sieci - donosi AP.