Środowy Przegląd Prasy

Firmy z indyjskiej Doliny Krzemowej nie są dość innowacyjne… Boom na smartfony, ale też akcesoria chroniące przed promieniowaniem… Operatorzy zaleją rynek tabletami za złotówkę. Jednak za szybki internet, klient będzie musiał zapłacić więcej… Rewolucja na Allegro… Spotify i WiMP wchodzą na sieciowy rynek muzyki… Plikostrada.pl - czy to klon Pobieraczka z Dubaju?...

COMPUTERWORLD

Imperva: antywirusy są mało skuteczne [infografika]

Firma Imperva przeprowadziła badanie, w którym przetestowała skuteczność ponad 40 różnych rozwiązań antywirusowych, zarówno płatnych jak i bezpłatnych, pod kątem wykrywalności nowo utworzonych wirusów. Z raportu, który powstał po badaniu wynika, że jedynie niecałe 5% rozwiązań antywirusowych jest w stanie wykryć od razu wcześniej nieskatalogowane wirusy, a wielu antywirusom zaktualizowanie bazy sygnatur zajęło nawet miesiąc lub więcej.

RZECZPOSPOLITA

Boom na smartfony, ale też akcesoria chroniące przed promieniowaniem

Bielizna ze srebrną nicią, chip do umocowania z tyłu komórki, a nawet łóżko ze specjalnym baldachimem - wraz z rosnącą popularnością smartfonów i sieci bezprzewodowych Wi-Fi trwa boom na akcesoria mające niwelować emitowane przez te urządzenia promieniowanie.

GAZETA PRAWNA

Operatorzy zaleją rynek tabletami za złotówkę. Jednak za szybki internet, klient będzie musiał zapłacić więcej

W przyszłym roku operatorzy komórkowi zaleją rynek tabletami za złotówkę - informuje Miroslav Rakowski, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Rewolucja na Allegro. Sprawdź, co się zmieni już od stycznia

W styczniu platforma całkowicie przebuduje sposób prezentowania produktów, skróci proces rejestracji użytkowników i kupowania.

Spotify i WiMP wchodzą na sieciowy rynek muzyki

Wejście do Polski szykuje międzynarodowy gracz Spotify, będący synonimem nowego modelu biznesowego dla branży muzycznej w erze internetu - dostępu do nieograniczonej liczby utworów w zamian za miesięczny abonament. Na start giganta szykują się już polskie serwisy Muzo i Muzodajnia, a także zagraniczne WiMP i Deezer.

WYBORCZA.BIZ

Patent na trolla. Jak mali kiwają gigantów na spore sumy

Tak ostrego sporu patentowego jak walka Apple'a z Samsungiem dawno nie było. To jednak przykład starcia, w którym w obu narożnikach stają równorzędni konkurenci. Tymczasem coraz większym utrapieniem firm są pozwy od firm, które nic nie wytwarzają.

Plikostrada.pl - czy to klon Pobieraczka z Dubaju?

Serwis Dziennik Internautów ostrzega przed nowym serwisem Plikostrada.pl, którego regulamin jest łudząco podobny do niedawno zamkniętego serwisu Pobieraczek.pl.

PULS BIZNESU

Firmy z indyjskiej Doliny Krzemowej nie są dość innowacyjne

Chociaż indyjskie firmy informatyczne bez szwanku przetrwały trudny 2012 rok, to zarzuca się im zbytnią ostrożność i strategię nastawioną jedynie na przeżycie. Przedsiębiorstwa z indyjskiej Doliny Krzemowej są za mało agresywne, unikają innowacji i ryzyka.