Środowy Przegląd Prasy

Samusung wycofuje pozwy przeciwko Apple w 5 krajach Europy… T-Mobile będzie sprzedawał prasę w internecie. Koszt gazety, zostanie doliczony do rachunku… Polacy w blogowym ogonie… Pentagon przyśpieszy internet… Internauci niechętnie płacą za treści w sieci… Nadzieje na sukces Lumii… Sojusz konkurentów w mobilnej aplikacji Zamów Zakupy… Instagram chce sprzedawać zdjęcia reklamodawcom…

COMPUTERWORLD

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania obchodzi 20-lecie [infografika i zdjęcia]

Wczoraj w Pałacu Kazimierzowskim na terenie Uniwersytetu Warszawskiego została otwarta wystawa "Od bajtu do petaskali - komputery ICM w fotografii 1993-2012". Rozpoczyna ona obchody 20-lecia istnienia Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

RZECZPOSPOLITA

Internauci niechętnie płacą za treści w sieci

Tak wynika z najnowszego raportu brytyjskiego Ofcomu. Polska plasuje się w nim w ogonie społeczeństw korzystających z sieci przez urządzenia mobilne. Słabo wypadamy też, jeśli chodzi 
o zasięg technologii 3G.

Nadzieje na sukces Lumii

Nokia - spółka, o której się mówi w Helsinkach.

Sojusz konkurentów w mobilnej aplikacji Zamów Zakupy

Alma24.pl, Frisco.pl i A.pl znalazły się na wspólnej platformie zakupowej, dostępnej na smartfonie.

Instagram chce sprzedawać zdjęcia reklamodawcom

Aplikacja Facebooka do udostępniania zdjęć wprowadziła nowa politykę prywatności, która pozwala na sprzedawanie zdjęć użytkowników bez ich wiedzy oraz zapłaty.

GAZETA PRAWNA

T-Mobile będzie sprzedawał prasę w internecie. Koszt gazety, zostanie doliczony do rachunku

Wpływy sieci komórkowych maleją, ponieważ rynek jest już nasycony. Dlatego w walce o klientów operatorzy stawiają na najnowsze smartfony oraz tablety, a także na dostęp do mediów.

Samusung wycofuje pozwy przeciwko Apple w 5 krajach Europy

Samsung zapowiedział we wtorek, że rezygnuje z pozwów przeciwko koncernowi Apple w pięciu krajach europejskich.

PULS BIZNESU

Polacy w blogowym ogonie

Francja jest na ostatnim miejscu spośród krajów UE, jeśli chodzi o lekturę prasy w internecie; robi to tylko 38 proc. internautów w tym kraju. Z kolei Polacy, obok mieszkańców Irlandii i Cypru, najrzadziej prowadzą blogi - podał we wtorek Eurostat.

Pentagon przyśpieszy internet

Pentagon uznał, że żadna z dostępnych technologii bezprzewodowego przesyłu danych nie spełnia wymogów amerykańskiego wojska, dlatego postanowił stworzyć własne rozwiązanie.

NETWORLD

Potężna luka w urządzeniach mobilnych Samsunga

Smartfony i tablety koreańskiej firmy Samsung Electronics są podatne na atak, przeprowadzany z wykorzystaniem błędu w implementacji systemu Google Android. Efektem takiego ataku będzie przejęcie przez złośliwą aplikację pełnej kontroli nad urządzeniem.