Środowy Przegląd Prasy

Internauci migrują na komórki… Przedświąteczny handel w sieci już bije rekordy… Netia krytycznie o unijnym pomyśle… MCI do końca walczy o sprawiedliwość dla JTT… Właściciele smartfonów i tabletów chcą ściągać aplikacje z sieci… Państwa wprowadzają regulacje. Mogą powstać dwa oddzielne Internety… Fiskus coraz częściej wybiera e-kontrole…

COMPUTERWORLD

Cisco kupuje dostawcę narzędzi do planowania sieci

Rozwiązania kalifornijskiej spółki Cariden Technologies uzupełnią ofertę Cisco m.in. w zakresie planowania, projektowania i zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną. Warta niemal 150 mln USD transakcja ma zostać sfinalizowana najpóźniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

RZECZPOSPOLITA

Internauci migrują na komórki

Użytkownicy serwisów społecznościowych coraz chętniej odwiedzają je z tabletów i smartfonów. W Ameryce spędzają tak już 30 procent czasu w sieci.

Przedświąteczny handel w sieci już bije rekordy

Sklepy mają nawet o 50 proc. więcej zamówień, na Allegro co 2 sekundy sprzedaje się zabawka.

Netia krytycznie o unijnym pomyśle

Niepewność, ile zapłaci alternatywny operator byłemu monopoliście, ciąży na cenie akcji Netii.

Właściciele smartfonów i tabletów chcą ściągać aplikacje z sieci

Prawie połowa nabywców urządzeń przenośnych uważa, że ich ogromną zaletą jest możliwość pobierania dodatkowych programów.

GAZETA PRAWNA

Igor Ostrowski: Państwa wprowadzają regulacje. Mogą powstać dwa oddzielne Internety

Wprowadzenie do internetu procedur administracyjnych Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego jest groźne, może doprowadzić do powstania dwóch internetów - mówi PAP Igor Ostrowski, b. podsekretarz stanu w MAC. Kwestie te są omawiane na międzynarodowej konferencji w Dubaju.

PULS BIZNESU

Konsorcjum z Wasko ma szansę na spory kontrakt

Oferta konsorcjum Wasko, D2S i Fonbud została wybrana jako najkorzystniejsza w dwóch częściach przetargu na sieć szerokopasmową województwa świętokrzyskiego. Łączna wartość ofert to 91 mln zł brutto.

Fiskus coraz częściej wybiera e-kontrole

Według danych resortu finansów liczba e-kontroli podatkowych rośnie nawet o 100 proc. rocznie. Przeważają jednak te tradycyjne.

MCI do końca walczy o sprawiedliwość dla JTT

Sąd Najwyższy ocenił sprawę JTT Computer niezgodnie z materiałem dowodowym - twierdzą prawnicy MCI Management.

NETWORLD

Kontrowersje wokół konferencji ITU

Dawno nie zdarzyło się, by coroczna konferencja Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) wywoływała aż tyle kontrowersji. Rozpoczęte wczoraj spotkanie jest z uwagą obserwowane przez media z całego świata. Podczas trwającej do 14 grudnia konferencji w Dubaju negocjowane mają być nowe regulacje telekomunikacyjne i internetowe - kontrowersje budzi m.n. fakt, że w tajnych rozmowach na ten temat biorą udział przedstawiciele państw znanych z cenzurowania Internetu.