Środowy Przegląd Prasy

Za trzy lata 30 proc. Polaków będzie miało szybki internet… Plus rezygnuje z mobilnej telewizji… Apple-1 sprzedany za 400 tys. EUR… Allegro wygrywa z konkurencją… Dekodery na ostatnią chwilę… Biznes ciągnie na Facebooka… E-booka kupisz w kiosku… PWPW robi e-dowody i paszporty dla Armenii… Operatorzy IPTV chcą namówić Polaków do oglądania programów na komórkach…

COMPUTERWORLD

Udziałowcy pozywają HP. Czy zarząd firmy świadomie przepłacił za firmę Autonomy?

Według części udziałowców władze koncernu Hewlett-Packard dysponowały wiedzą na temat nieprawidłowości odkrytych niedawno w finansach spółki Autonomy na długo przed jej zakupem. W takim przypadku zakup spółki uznano za działanie na szkodę akcjonariuszy.

RZECZPOSPOLITA

Plus rezygnuje z mobilnej telewizji

Polkomtel, operator sieci Plus przestanie świadczyć usługę TV Mobilna, którą oferuje na mocy umowy z Cyfrowym Polsatem.

Allegro wygrywa z konkurencją

Serwis aukcyjny jest najlepiej ocenianą firmą wśród handlujących w sieci. W większości państw to spółki internetowe przodują w zestawieniu.

Dekodery na ostatnią chwilę

Nie będziemy dopłacać do sprzętu - mówi Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji.

Biznes ciągnie na Facebooka

Polskie firmy zamierzają w przyszłym roku wzmocnić swoją obecność w serwisach społecznościowych - wynika z raportu Social Enterprise 2012.

E-booka kupisz w... kiosku

Ruch przy współpracy z przejętą niedawno księgarnią internetową uruchamia dystrybucję książek elektronicznych w swoich kioskach.

GAZETA PRAWNA

Za trzy lata 30 proc. Polaków będzie miało szybki internet

Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w ogłoszonej wczoraj strategii regulacyjnej do końca 2015 r., podtrzymała plan przydziału do końca tego roku częstotliwości radiowych w paśmie 1800 Mhz. Na przełomie 2013 i 2014 r. w formie licytacji rozda pasma 800 Mhz i 2,6 Ghz.

WYBORCZA.BIZ

Operatorzy IPTV chcą namówić Polaków do oglądania programów na komórkach

Startuje Next Plus - operator płatnej telewizji internetowej, który chce namówić Polaków do oglądania programów na tabletach i komórkach. Już w I połowie 2013 r. dołączy do niego kolejny, nad którym pracuje obecnie grupa ZPR.

PWPW robi e-dowody i paszporty dla Armenii

Już ponad 5 tys. obywateli Armenii odebrało elektroniczne dowody osobiste i paszporty biometryczne wyprodukowane w Polsce - poinformowała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

PULS BIZNESU

Apple-1 sprzedany za 400 tys. EUR

Apple-1, komputer z 1976 roku, który powstał tylko w 200 egzemplarzach, został sprzedany na aukcji w Kolonii za 400 tys. EUR.

NETWORLD

Mozilla kończy z 64-bitowym Firefoksem dla Windows?

Fundacja Mozilla zdecydowała się na zawieszenie prac nad 64-bitową wersją przeglądarki Firefox dla Windows. Jako powód podano problemy z kompatybilnością z dodatkami oraz niewielkie zainteresowanie tą edycją. Na razie nie podano terminu wznowienia prac nad programem, ale przedstawiciele organizacji sugerują, że nastąpi to najwcześniej w 2014 r.