Środowy Przegląd Prasy

Google właśnie zjadł jedną z branż… Vodafone spisał na straty prawie 10 mld dolarów z biznesów w Hiszpanii i Włoszech… Qumak-Sekom ma umowę z MF… Dobre wyniki polskiego producenta gier CD Projekt RED… Pierwszy w Polsce bankomat zbliżeniowy… Gra komputerowa Halo 4 przyćmiła wszystkie hollywódzkie produkcje… Google kontra branża prasowa… 3 grudnia będzie można zrobić zakupy online bez kosztów dostawy…

COMPUTERWORLD

Steven Sinofsky odpowiedzialny za Windows 8 opuszcza Microsoft

Steven Sinofsky był odpowiedzialny za Windows 8 i jego nowy interfejs Metro.

RZECZPOSPOLITA

Globalne szkolenie dla polskich startupowców

Pod koniec listopada w Warszawie rusza Startup Weekend Next. To część wielkiej światowej inicjatywy pod sztandarem guru startupów z Doliny Krzemowej.

Google kontra branża prasowa

Europejscy wydawcy prasy buntują się przeciw publikowaniu przez wyszukiwarkę Google’a linków do ich artykułów.

Gra komputerowa Halo 4 przyćmiła wszystkie hollywódzkie produkcje

Fani na całym świecie wydali, w ciągu doby od premiery, aż 220 mln dolarów na zakup gry "Halo 4".

GAZETA PRAWNA

3 grudnia będzie można zrobić zakupy online bez kosztów dostawy

3 grudnia br. odbędzie się trzecia edycja akcji "Dzień Darmowej Dostawy", w ramach której zakupów online w sklepach biorących udział w inicjatywie będzie można dokonać bez ponoszenia kosztów przesyłki.

Vodafone spisał na straty prawie 10 mld dolarów z biznesów w Hiszpanii i Włoszech

Vodafone spisał na straty wartość swoich oddziałów w Hiszpanii i Włoszech na kwotę 5,9 mld funtów (9,4 mld dolarów). Według brytyjskiego operatora telefonii komórkowej winę za to ponoszą trudne warunki rynkowe w obu krajach.

WYBORCZA.BIZ

Dobre wyniki polskiego producenta gier CD Projekt RED

W trzecim kwartale producent "Wiedźmina" zarobił na czysto 5,8 mln zł, o 40 proc. więcej, niż oczekiwali analitycy.

PULS BIZNESU

Qumak-Sekom ma umowę z MF

Qumak-Sekom podpisał z Ministerstwem Finansów umowę na wykonanie przebudowy lokalnej sieci komputerowej w budynku ministerstwa oraz dostawę urządzeń aktywnych. Łączne maksymalne wynagrodzenie to 36,9 mln zł brutto.

Pierwszy w Polsce bankomat zbliżeniowy

Koniec skimmingu i problemami z kartą połkniętą w czasie wypłacania gotówki. W Polsce stoją dwa pierwsze bankomaty do wypłat zbliżeniowych.

Google właśnie zjadł jedną z branż

Portal Slate.com informuje, że gigant internetowy właśnie zjadł branżę gazet i magazynów w USA. O co chodzi? Oczywiście o przychody z reklamy.

NETWORLD

Bitdefender ostro krytykuje zabezpieczenia Windows 8 - eksperci uspokajają

Producent popularnego oprogramowania antywirusowego opublikował ostatnio opracowanie, z którego wynika, że "korzystanie z Windows 8 bez dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego naraża użytkownika na ekstremalne niebezpieczeństwo". Niezależni specjaliści twierdzą jednak, że ta opinia jest zdecydowanie przesadzona i sugerują, by faktów o bezpieczeństwie "ósemki" szukać u bardziej obiektywnych komentatorów.