Środowy Przegląd Prasy

Lecą głowy w Apple… E-handel zyska na spowolnieniu… Za drogi internet w Soczi… Zapowiada się zacięta walka o LTE… Apple odkłada debiut iTunes 11… Zadziwiająca sprzedaż Windowsa 8… Tablet, smartfon, laptop czy notebook? To zależy…

COMPUTERWORLD

CeBIT 2013: ostatnie dni na udział ze specjalną zniżką Ministerstwa Gospodarki

Resort gospodarki, przygotowując się do organizacji polskich stoisk na CeBIT 2013 przygotował specjalną ofertę dla firm, które chciałyby się pokazać w Hanowerze.

RZECZPOSPOLITA

E-handel zyska na spowolnieniu

O planach rozwojowych, sytuacji na rynku e-handlu oraz zwyczajach zakupowych Polaków w Internecie - mówi Anna Bogdańska, prezes sklepu internetowego Merlin.pl.

Tablet, smartfon, laptop czy notebook? To zależy

Tablety świetnie sprawdzają się, gdy trzeba szybko wprowadzić proste dane lub pokazać gotowe arkusze, zdjęcia, filmy. Laptopy są trudne do zastąpienia przy dużej ilości danych czy przetwarzaniu zaawansowanej grafiki.

Za drogi internet w Soczi

Międzynarodowy Komitet Olimpijski odmówił zatwierdzenia taryf na usługi internetowe podczas olimpiady zimowej w rosyjskim Soczi. MKOL uznał ceny państwowego Rostelekom za zawyżone.

GAZETA PRAWNA

Zapowiada się zacięta walka o LTE

W ramach przetargu na szybki internet pozyskamy od 500 do 700 mln zł. Walka będzie zacięta, te częstotliwości chcą mieć P4, T-Mobile i Orange. Mamy też oferty Sferii i Emitela - informuje Magdalena Gaj prezes Urzędu Komunikacji Elektroniczne.

PULS BIZNESU

Apple odkłada debiut iTunes 11

Apple przekłada na koniec listopada wprowadzenie na rynek odświeżonej wersji serwisu iTunes. Tym razem koncern z Cupertino zamierza zrobić wszystko tak jak należy, by nie powtórzyła się historia Apple Maps bądź rozwiązania Siri.

Zadziwiająca sprzedaż Windowsa 8

Steve Ballmer, szef Microsoftu, ujawnił, że w ciągu ostatnich trzech dni sprzedanych zostało 4 mln aktualizacji do systemu operacyjnego Windows 8.

Lecą głowy w Apple

Prezes Tim Cook robi porządki w koncernie i żegna dwóch kluczowych menedżerów.

NETWORLD

IBM zastąpi krzem grafenowymi nanorurkami

Koncern IBM jest coraz bliżej opracowania nowej generacji procesorów, których podstawowym budulcem będzie nie krzem, lecz węglowe nanorurki (CNT - carbon nanotubes). Przedstawiciele firmy poinformowali właśnie, że udało im się znacząco zwiększyć liczbę nanorurek, które można odpowiednio precyzyjnie umieścić w pojedynczym chipie.