Środowy Przegląd Prasy

Tablety z Androidem opanowały polski rynek… Smartfony podarują rabaty w sklepach… Duży problem z przeglądarką Internet Explorer - lepiej nie korzystać z produktu Microsoftu… Miliony na inwigilację Polaków… Polskie tuzy światowej branży technologicznej… W stronę Internetu… Nieświadomi zagrożeń… Poskarżył się na Facebooku i dostał odszkodowanie…

COMPUTERWORLD

Asseco Poland kupi ZETO Białystok

Warta 37 mln zł transakcja ma stać się podstawą do utworzenia nowej, wyspecjalizowanej w usługach integracyjnych, spółki holdingowej Asseco. Ma ona grupować spółki integracyjne wiodące w poszczególnych regionach kraju.

Rusza projekt Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych finansowany przez firmę EMC

Rick Smolan, autor słynnej serii fotografii "Day in the Life", organizuje wieloplatformowy projekt "Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych" oparty na współpracy użytkowników z całego świata. Projekt obejmuje aplikację na smartfony, konferencje, książkę i film dokumentalny planowany na 2013 rok.

RZECZPOSPOLITA

Polskie tuzy światowej branży technologicznej

Dzięki awansowi Krystiana Kolondry siedziba oddziału Opera Software, odpowiadającego za przeglądarkę Opera, przenosi się do Wrocławia - ustaliła "Rz".

Nieświadomi zagrożeń

62 proc. użytkowników Internetu nigdy nie słyszało o najbardziej niebezpiecznych zagrożeniach.

Tablety z Androidem opanowały polski rynek

System Android wypiera z naszego rynku iPady. Sprzedaż tabletów w Polsce szybko rośnie.

W stronę Internetu

Trwające obecnie trendy w branży gier komputerowych wymuszają zmiany systemu działania. Coraz większą rolę odgrywa Internet.

GAZETA PRAWNA

Duży problem z przeglądarką Internet Explorer - lepiej nie korzystać z produktu Microsoftu

Nowo odkryta luka w starszych wersjach przeglądarki Internet Explorer jest na tyle groźna, że do czasu jej załatania użytkownicy powinni korzystać z rozwiązań alternatywnych - uważa Piotr Kijewski, kierownik działającego przy NASK zespołu CERT Polska. Także niemiecki urząd ds. bezpieczeństwa informatycznego ostrzegł przed tą wyjątkowo poważną luką.

WYBORCZA.BIZ

Poskarżył się na Facebooku i dostał odszkodowanie

Tak zrobił redaktor magazynu Motovoyager Krzysztof Samborski, któremu Ergo Hestia nie wypłaciła odszkodowania. Po 16 godzinach dostał informacje od ubezpieczyciela o przyznaniu odszkodowania.

PULS BIZNESU

Miliony na inwigilację Polaków

74 mln zł kosztowały w 2011 r. wykazy rozmów i dane abonentów telefonicznych żądane przez służby i instytucje uprawnione do ich pozyskiwania.

Smartfony podarują rabaty w sklepach

Za miesiąc startuje system BeBack, który w drzwiach sklepu połączy firmę z klientem. Pomysł już wypalił w USA.

NETWORLD

Intel chce Androida na tabletach z Clover Trail

Na tabletach wyposażonych w nowe procesory Atom (Clover Trail) będzie można zainstalować zarówno Windows 8, jak i Androida - poinformował Intel. To dość zaskakująca informacja, bo do tej pory Intel opisywał serię układów Clover Trail jako "procesory zoptymalizowane dla Windows 8".