Środowy Przegląd Prasy

Klientów nie interesują oferty no limit. Wolą tanie smartfony i tablety… Rośnie liczba odsłon mobilnych w naszej części Europy… Nowy iPhone - sprawdzian dla Apple… Miliony z rekrutacji w Internecie… YouTube przygotowany na nowego iPhone'a… HarperCollins i Amazon porozumiały się w sprawie e-booków… Zmarł wynalazca laptopa… Okulary Google i pokaz mody von Furstenberg, czyli show jak film science-fiction…

COMPUTERWORLD

IDC: Rynek IT będzie rósł pomimo spowolnienia gospodarki

Źródłem wzrostów ma być dobra sprzedaż oprogramowania, systemów pamięci masowych, rozwiązań infrastrukturalnych, a także urządzeń mobilnych. Najmniejsze wzrosty sprzedaży mają być widoczne w Europie. Najszybciej rosnąć ma zaś sprzedaż rozwiązań IT w Chinach, Brazylii oraz w Indiach.

Czy Unia Europejska zmieni przepisy ochrony własności intelektualnej?

Neelie Kroes, unijna komisarz ds. agendy cyfrowej opowiada się za zmianą dyrektywy regulującej zasady ochrony praw autorskich. Obecne przepisy opierają się na założeniach sprzed niemal 15 lat. Jako takie mają hamować rozwój nowoczesnych technologii.

RZECZPOSPOLITA

Rośnie liczba odsłon mobilnych w naszej części Europy

Średni udział odsłon mobilnych w regionie CEE zwiększył się w 2011 roku ponad dwuipółkrotnie - wynika z raportu "Do you CEE" opracowanego przez Gemiusa we współpracy z IAB Europe.

Nowy iPhone - sprawdzian dla Apple

Apple ma zaprezentować w środę nowego iPhone'a. Wytyczający trendy telefon znów obudził falę pomysłów i oczekiwań. Czy im podoła?

Miliony z rekrutacji w Internecie

Według najnowszych danych w lipcu 20 największych serwisów rekrutacyjnych w Polsce miało ponad 15 mln użytkowników.

GAZETA PRAWNA

Klientów nie interesują oferty no limit. Wolą tanie smartfony i tablety

Wojnę na brak limitów rozpoczął pół roku temu Play, ale niemal identyczną ofertę wprowadziły T-Mobile, Orange i Plus. Nie przyniosło to zwiększonych dochodów. Większym wabikiem na klientów niż nieograniczona liczba minut są smartfony i tablety.

Okulary Google i pokaz mody von Furstenberg, czyli show jak film science-fiction

W Nowym Jorku podczas pokazu Diane von Furstenberg doszło do mariażu mody i nowych technologii. Za sprawą futurystycznych okularów od Googlea, które modelki miały na twarzy, show przypominało momentami film science-fiction.

HarperCollins i Amazon porozumiały się w sprawie e-booków

Wydawnictwo HarperCollins Publishers osiągnęło porozumienie z Amazon.com i innymi firmami handlu elektronicznego, którego skutkiem będzie obniżenie cen na e-booki zgodnie z antymonopolową ugodą między rządem USA i niektórymi wydawcami książek.

PULS BIZNESU

YouTube przygotowany na nowego iPhone'a

Portal z plikami wideo wreszcie stworzył własną aplikację na iPhone'a.

Zmarł wynalazca laptopa

W wieku 69 lat zmarł Bill Moggridge, brytyjski wynalazca, który w 1982 r. zaprojektował Grid Compass, komputer powszechnie uznawany za pierwowzór laptopa.

NETWORLD

HUAWEI zaprezentuje w Warszawie mobilne rozwiązania szerokopasmowe dla operatorów

HUAWEI zaprezentuje 12 września br. w Warszawie (przed gmachem Wydziału Elektroniki i Techniki Informacyjnych Politechniki Warszawskiej) swoje portfolio mobilnych rozwiązań szerokopasmowych dla rynku operatorskiego.