Środowy Przegląd Prasy

Polkomtel wraca do inwestycji… Apple kontra Google… Kłopoty Qumaka przez stadion… Świetny debiut Planet Soft na NewConnect… Ruch idzie na e-rynek… Sympatyków na Twitterze można dokupić… Pracownicze żale w Internecie… Google lokuje gotówkę w branży motoryzacyjnej…

COMPUTERWORLD

Apple i Google chętne na patenty bankrutującego koncernu Kodak

Zakupem praw do opatentowanych przez firmę Kodak technologii związanych z fotografią cyfrową zainteresowane są m.in. firmy Apple i Google. Nieoficjalnie mówi się, że obie firmy są skłonne zakupić patenty o wartości rzędu nawet 250 mln USD. Łączna wartość patentów wyprzedawanych przez znajdującą się w stanie upadłości firmę Eastman Kodak ma przekraczać 2,5 mld USD. Środki ze sprzedaży patentów mają zostać przeznaczone na spłatę zobowiązań koncernu.

Google inwestuje w podpis elektroniczny

Należący do koncernu Google fundusz inwestycyjny zakupił warte ponad 8 mld USD udziały w firmie DocuSign. Niewykluczone, że rozwiązania jednego z największych dostawców usług związanych z podpisem elektronicznym już niebawem będą szerzej wykorzystywane w ramach usług internetowych Google.

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel wraca do inwestycji

Będziemy oferować pierwsze smartfony z LTE, gdy upewnimy się, że nie będziemy mieli problemów z jakością rozmów - mówi Wojecich Pytel, wiceprezes Polkomtela.

Apple kontra Google

Apple zamierza usunąć aplikację do YouTube’a z iPhone’ów i iPadów.

Pracownicze żale w Internecie

Jak sobie radzić z anonimową krytyką pracowników w sieci? Można założyć dla nich firmowe forum dyskusyjne.

Kłopoty Qumaka przez stadion

Problemy finansowe firm budowlanych mają negatywny wpływ na wyniki informatycznej spółki.

GAZETA PRAWNA

Świetny debiut Planet Soft na NewConnect. Kurs skoczył o 25,5 proc.

Kurs akcji spółki informatycznej Planet Soft wzrósł o 25,5% do 2,51 zł na debiucie na NewConnect. To 407. spółka notowana na alternatywnym rynku GPW oraz 59, która zadebiutowała na nim w tym roku.

Ruch idzie na e-rynek. Wykupił NetPress - dystrybutora e-książek

Dystrybutor prasy Ruch kupił większościowy pakiet akcji NetPress Digital, działającego w segmencie dystrybucji e-książek, od MCI.Tech Ventures, poinformowały firmy w komunikacie.

WYBORCZA.BIZ

Google lokuje gotówkę w branży motoryzacyjnej

Amerykański koncern znalazł nowe przeznaczenie dla części swoich 40 mld dolarów - pisze "Wall Street Journal".

PULS BIZNESU

Sympatyków na Twitterze można dokupić

Politycy i prominenci chętnie chwalą się ogromną liczbą sympatyków, którzy na bieżąco śledzą ich wpisy na Twitterze. Okazuje się jednak, że wielką liczbę takich sympatyków (Twitter followers) można sobie po prostu kupić, i to za nieduże pieniądze.

NETWORLD

Do 2014 liczba smartfonów i tabletów w korporacjach podwoi się

Liczba prywatnych smartfonów i tabletów wykorzystywanych w przedsiębiorstwach sięgnie w 2014 roku 350 mln (w roku bieżącym jest to 150 mln) - według raportu Juniper Research.