Środowy Przegląd Prasy

Przaja tymu, czyli Facebook po śląsku... Unia na celowniku chińskich cyberszpiegów... Płatności zbliżeniowe - wygodne, szybkie, ale czy bezpieczne?.. Krytyczne luki w routerach Huawei... Niebawem pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony cyberprzestrzeni...

COMPUTERWORLD

ENISA szkoli zespół Cyber-Exe Polska 2012

Członkowie zespołu Cyber-Exe Polska 2012 wzięli udział w seminarium zorganizowanym 26 lipca przez Europejską Agencję ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji. Zespół Cyber-Exe Polska 2012 podczas konferencji "Wolność i bezpieczeństwo" odbywającej się 19-21 września we Wrocławiu przeprowadzi pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony cyberprzestrzeni.

Inwestycje w technologie Big Data zbyt trudne do uzasadnienia

Z analiz przeprowadzonych na rynku amerykańskim wynika, że tylko w nielicznych firmach istnieją skonkretyzowane plany inwestycji w rozwiązania pozwalające na efektywne przetwarzanie dużych wolumenów danych.

WYBORCZA.PL

Przaja tymu, czyli Facebook po śląsku

Ślązacy biją się od dłuższego czasu o uznanie śląskiego jako języka regionalnego, co miałoby być pierwszym krokiem w uznaniu ich odrębności etnicznej. Czy pomoże im w tym przełożone na śląski Facebook i przeglądarka Google?

Unia na celowniku chińskich cyberszpiegów

Chińscy hakerzy włamali się do skrzynki pocztowej szefa Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya oraz jego czterech bliskich współpracowników, w momencie gdy strefa euro spierała się w 2011 r. o program pomocowy dla Grecji. Doniosła o tym wczoraj agencja Bloomberg, powołując się na wyniki śledztwa amerykańskich specjalistów ds. cyberprzestępczości.

GAZETA PRAWNA

Płatności zbliżeniowe - wygodne, szybkie, ale czy bezpieczne?

Polacy coraz częściej korzystają z kart zbliżeniowych, doceniając szybkość transakcji i wygodę, jaką niesie dokonywanie płatności bezdotykowych. Klienci zastanawiają się tylko nad jednym, czy są one bezpieczne.

NETWORLD

Krytyczne luki w routerach Huawei

Specjaliści ds. bezpieczeństwa z firmy Recurity Labs zaprezentowali na konferencji Defcon trzy poważne błędy w zabezpieczeniach routerów chińskiej firmy Huawei.