Środowy Przegląd Prasy

Od dziś nowy system operacyjny dla komputerów Mac… Grupa TP obiecuje większe cięcia kosztów w II połowie roku… Grupa o2 poprawia zapisy w prospekcie emisyjnym… Mniej spamu w czerwcu… Nowy projekt twórców Grupera… Amerykanie mają droższy i wolniejszy Internet… Huawei wchodzi w drogę Samsungowi… Bilet na pociąg PKP Intercity można kupić przez komórkę… Komputery kwantowe coraz bliżej… Orange spiera się z T-Mobile…

COMPUTERWORLD

Cisco zapowiada kolejną falę zwolnień

Zmniejszenie liczby zatrudnionych ma pozwolić na uproszczenie struktury organizacyjnej i zwiększenie elastyczności organizacji biznesowej Cisco. Do końca roku pracę stracić ma ok. 1,3 tys. pracowników koncernu Cisco. Łączna skala zwolnień zapowiadanych od czerwca zeszłego roku sięgnie 10 proc. pierwotnego zatrudnienia.

Gartner: Inwestycje w IT priorytetem biznesu na nadchodzące lata

Z analiz firmy Gartner wynika, że rozwiązania informatyczne są - obok rozwoju struktur sprzedaży - jednym z dwóch najważniejszych priorytetów w zakresie polityki inwestycyjnej światowych firm. Statystycznie w dwóch na trzy firmy tegoroczne wydatki na IT mają być wyższe niż przed rokiem. Wiele firm przygotowuje się jednak do działania w warunkach spowolnienia gospodarczego.

RZECZPOSPOLITA

Grupa TP obiecuje większe cięcia kosztów w II połowie roku

Przychody giganta działającego pod marką Orange w II kw. br. były wyższe niż sądził rynek za sprawą wpływów z informatyki.

Grupa o2 poprawia zapisy w prospekcie emisyjnym

Internetowa grupa w poniedziałkowy wieczór, w przeddzień startu zapisów na swoje akcje oferowane w transzy inwestorów indywidualnych, przesłała do KNF aneks do prospektu emisyjnego.

Mniej spamu w czerwcu

Odsetek spamu w ruchu pocztowym nadal stopniowo zmniejsza się - informuje Kaspersky Lab.

Nowy projekt twórców Grupera

Uruchomili właśnie z serwisem podarunkowym Bonbonier.pl. Podobny projekt zapowiedział też Łukasz Wejchert.

GAZETA PRAWNA

Amerykanie mają droższy i wolniejszy Internet

Amerykanie z wielkich miast, jak Nowy Jork, Los Angeles i Waszyngton płacą wyższe ceny za wolniejsze usługi internetowe w porównaniu z podobnymi aglomeracjami w innych częściach świata - stwierdza raport opublikowany przez Open Technology Institute z New America Foundation.

Huawei wchodzi w drogę Samsungowi

Chiński producent telefonów włącza się do rozgrywki o rosnący polski rynek smartfonów.

Bilet na pociąg PKP Intercity można kupić przez komórkę

Bilety na pociągi PKP Intercity można kupować przez telefony komórkowe - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowej konferencji prasowej. Na razie dotyczy to biletów na ekspresy, ale docelowo usługa ma objąć wszystkie pociągi przewoźnika.

PULS BIZNESU

Komputery kwantowe coraz bliżej

Powstał nowy tranzystor, który potrafi manipulować spinami elektronów - dzięki czemu może zamykać i otwierać przepływ prądu elektrycznego. Wynalazek jest krokiem ku budowie komputerów kwantowych - urządzeń wielokrotnie szybszych niż dzisiejsze.

Orange spiera się z T-Mobile

PTK Centertel obawia się, że operator sieci T-Mobile wskoczy na fotel lidera, bo inaczej liczy klientów.

Od dziś nowy system operacyjny dla komputerów Mac

Apple udostępni od środy nowy system operacyjny o nazwie Mountain Lion. Zawiera on rozwiązania znane z telefonów iPhone, produkowanych przez spółkę.

NETWORLD

25% użytkowników nie chce aktualizacji?

Co czwarty użytkownik komputera nie widzi powodu, dla którego miałby regularnie aktualizować oprogramowanie - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Skype. Do takich osób skierowana jest nowa akcja edukacyjna, zorganizowana przez Adobe, Microsoft oraz Symantec - International Technology Upgrade Week.