Środowy Przegląd Prasy

Ericsson zbuduje Rosjanom sieć mobilną… Kolejne zwycięstwo Apple w wojnie patentowej… Ruszył system internetowego wydawania odpisów z KRS… Co dalej z ACTA? Parlament Europejski zdecyduje… Płatności mobilne coraz bliżej… Nokia jest liderem w Finlandii…

COMPUTERWORLD

Ruszył system internetowego wydawania odpisów z KRS

W ubiegłym tygodniu ruszył system internetowego wydawania odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego. Elektroniczny dostęp do KRS funkcjonuje już od kilku lat. Teraz można jednak pobierać aktualne odpisy z w formie elektronicznej, które mają walor dokumentu urzędowego.

Asseco: umowa z ARiMR o wartości ponad 17 mln zł

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała z Asseco Poland aneks do umowy utrzymaniowej o wartości powyżej 17 mln zł brutto. Kontrakt dotyczy utrzymania i modyfikacji systemów, które zostały zbudowane przez Asseco dla ARiMR.

RZECZPOSPOLITA

Ericsson zbuduje Rosjanom sieć mobilną

Ericsson podpisuje kontrakt na budowę sieci mobilnej i CDN z rosyjskim operatorem Rostelecom - poinformowała spółka w komunikacie.

WYBORCZA.BIZ

Co dalej z ACTA? Parlament Europejski zdecyduje

ACTA wyprowadziła na ulice setki tysięcy osób, miliony apelowało, by jej nie podpisywać. Dziś ma głosować nad nią Parlament Europejski, a Bruksela zapowiada, że chcą ją dalej forsować. Lobbing nie ustaje.

PULS BIZNESU

Płatności mobilne coraz bliżej

MasterCard i właściciel T-Mobile będą wprowadzać płatności mobilne. W Polsce usługa może się pojawić w tym roku.

Nokia jest liderem w...

W trudnych chwilach Finowie okazują się szczególnymi patriotami. Kupują smartfony Nokii.

Kolejne zwycięstwo Apple w wojnie patentowej

Tablet Samsunga Galaxy 10.1 nie będzie sprzedawany w USA do momentu zakończenia procesu sądowego, który rozpocznie się 30.07.

NETWORLD

Clickjacking Rootkit: Naukowcy znaleźli nową lukę w Androidzie

Zdaniem badaczy wykorzystanie odkrytej luki bezpieczeństwa i skuteczne zaatakowanie smartfona jest stosunkowo łatwe.