Środowy Przegląd Prasy

Najgroźniejszy cyberatak w historii… W usługach w chmurze najważniejsza jest jakość… Telefon komórkowy bez słuchawki… Grupa Nokaut ma umowę o strategicznym partnerstwie z Onetem… T-Mobile w tym roku pokona Orange i Plusa… Nadchodzą ciężkie czasy dla Doliny Krzemowej… Komputer Apple z 1976 r. trafi na aukcję…

COMPUTERWORLD

W województwie wielkopolskim zbudują sieć nowej generacji

Jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, projekt budowy wielkopolskiej sieci szerokopasmowej otrzymał zielone światło od Komisji Europejskiej. Dzięki inwestycji wartej 400 mln zł do 2015 roku większość regiony zostanie pokryta siecią szerokopasmową zbudowaną w technologii NGA.

MAC: prace nad zmianą prawa telekomunikacyjnego są zaawansowane

W związku z informacjami o karze nałożonej na Polskę za opóźnienia w zmianie prawa telekomunikacyjnego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapewnia, że prace nad zmianą ustawy są zaawansowane i trafi ona do Sejmu jeszcze przed okresem wakacyjnym.

RZECZPOSPOLITA

Najgroźniejszy cyberatak w historii

Microsoft ostrzegł, że groźny trojan Flame podszywa się pod system Windows, infekując komputery na Bliskim Wschodzie. Może zaatakować Polskę.

W usługach w chmurze najważniejsza jest jakość

Usługi cloud computing mają wiele niedociągnięć, mimo to popyt na nie szybko rośnie.

GAZETA PRAWNA

Telefon komórkowy bez słuchawki

Naukowcy i inżynierowie z Japonii opracowali smartfon pozbawiony głośnika, w którym transmisja dźwięku odbywa się poprzez wibracje, emitowane przez płytkę umieszczoną nad wyświetlaczem. Wibracja zostaje zamieniona na dźwięki.

Grupa Nokaut ma umowę o strategicznym partnerstwie z Onetem

Grupa Nokaut podpisała umowę o strategicznym partnerstwie z portalem Onet.pl, poinformowała spółka. Dwuletnia umowa ma wartość 1,85 mln zł.

Rakowski: W tym roku pokonamy Orange i Plusa

Dzięki nowemu brandowi osiągnęliśmy lepsze wyniki świadomości marki w porównaniu z tymi, które zanotowali nasi konkurenci. Mamy też najwyższe wskazania, gdy chodzi o postrzeganie marek jako nowoczesnych i oferujących najwyższą jakość - twierdzi Miroslav Rakowski, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile.

PULS BIZNESU

Nadchodzą ciężkie czasy dla Doliny Krzemowej

Paul Graham, współzałożyciel legendarnego w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej startupu Y Combinator twierdzi, że nieudany debiut Facebooka na nowojorskiej giełdzie może być początkiem kryzysu w słynnym zagłębiu technologicznym.

Komputer Apple z 1976 r. trafi na aukcję

Pierwsze komputery Apple trafiły do sklepów w 1976 r. za cenę 666,66 USD. Teraz, w pełni funkcjonalny, pierwszy egzemplarz stanie się przedmiotem aukcyjnym, a sprzedaż tego urządzenia najprawdopodobniej przyniesie zdecydowanie wyższe korzyści finansowe.

NETWORLD

Microsoft wycofał certyfikaty wykorzystywane przez Flame

Microsoft zablokował trzy swoje cyfrowe certyfikaty - po tym, jak okazało się, że twórcy robaka Flame wykorzystali je do podpisywania swojego "produktu".