Środowy Przegląd Prasy

Exatel pozostanie w PGE… Orange zagłuszy konkurentów w czasie Euro 2012… Crowleya ciągnie do Polski… Odkryto nową, zaawansowaną cyberbroń… Facebook ostrzy sobie zęby na Operę… Internautów przybywa powoli… Hawe i IT Polpager razem wystartują po TK Telekom… Słaba innowacyjność to problem tkwiący w mentalności… Facebook próbuje przejąć Face.com… Crowleya ciągnie do Polski…

COMPUTERWORLD

Oracle inwestuje w Social CRM

Dzięki przejęciu firmy Vitrue amerykański gigant chce rozszerzyć możliwości własnych rozwiązań klasy CRM o mechanizmy wspierające zarządzanie kampaniami marketingowymi w sieciach społecznościowych.

Research In Motion zwolni 12 proc. załogi

Restrukturyzacja ma być szansą na poprawienie rentowności koncernu, który z miesiąca na miesiąc traci udziały rynkowe - w ciągu roku sprzedaż terminali BlackBerry spadła niemal o jedną trzecią.

RZECZPOSPOLITA

TP: rebranding nasilił nieuczciwe praktyki konkurencji

28 proc. klientów operatorów stacjonarnych, którzy zrezygnowali z telefonu stacjonarnego Telekomunikacji Polskiej od grudnia 2011 r. do końca marca br. ma poczucie, że została wprowadzona w błąd przez nieuczciwych handlowców - wynika z ankiety TNS Polska przedstawionej dziś przez menedżerów telekomu.

Odkryto nową, zaawansowaną cyberbroń

Złośliwe oprogramowanie szpiegowskie, które atakowało serwery rządowe na całym świecie wykryli wczoraj eksperci dwóch firm zajmujących się bezpieczeństwem IT. Program działał ukryciu na tysiącach komputerów na całym świecie od co najmniej dwóch lat.

Facebook ostrzy sobie zęby na Operę

Kurs notowanych na giełdzie w Oslo akcji Opera Software poszybował w górę po informacji, że spółka znalazła się na celowniku Facebooka.

Internautów przybywa powoli

W I kwartale z sieci korzystało 55,6 proc. Polaków, prawie tyle samo, ile wykazywały ostatnie badania NetTrack, w siłę ciągnie rośnie za to Facebook.

Hawe i IT Polpager razem wystartują po TK Telekom

Giełdowe Hawe i spółka kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem - IT Polpager - poinformowały, że zawiązały konsorcjum i złożą wspólną ofertę na zakup udziałów prywatyzowanego TK Telekom.

GAZETA PRAWNA

Arendarski: Słaba innowacyjność to problem tkwiący w mentalności

W Polsce często możemy usłyszeć, że rozwój nowoczesnej gospodarki hamują brak lub utrudniony dostęp do środków na innowacyjność oraz słaba współpraca środowiska nauki i biznesu. Od lat mówi się o zbyt niskich nakładach na sferę badawczo-rozwojową.

Orange zagłuszy konkurentów w czasie Euro 2012

Telekomunikacyjny sponsor naszej kadry na Euro 2012 chce wykorzystać prawo do reklamowej wyłączności.

WYBORCZA.BIZ

Exatel pozostanie w PGE

Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej zrezygnował ze sprzedaży firmy telekomunikacyjnej Exatel - ogłosiło we wtorek PGE.

Facebook próbuje przejąć Face.com. Po raz czwarty?

Portal Marka Zuckerberga po raz kolejny stara się kupić serwis pomagający w rozpoznawaniu twarzy na zdjęciach. Na transakcji może zarobić rosyjski Yandex, jeden z głównych udziałowców Face.com.

PULS BIZNESU

Crowleya ciągnie do Polski

Biznesmen, który sprzedał telekom za 100 mln zł, chce suszyć węgiel brunatny, rozkręcać platformę social media i organizować biznes lotniskom.

NETWORLD

Większość użytkowników OpenOffice korzysta z Windows?

Blisko 90% wszystkich pobrań najnowszej wersji open-source'owego pakietu OpenOffice dokonano z komputerów pracujących pod kontrolą Windows - poinformowali przedstawiciele projektu. Dane te niektórzy poddają jednak w wątpliwość...