Środowy Przegląd Prasy

Polacy nie są smartfonatykami… Apple najdroższą marką świata… Morgan Stanley podciął skrzydła Facebookowi… Cyberprzestępcy napadają, by zarobić… Zmiana lidera wśród przeglądarek internetowych… Serwis Zuckerberga zabija SMS-y… Zuckerberg znów programuje…

COMPUTERWORLD

Znamy zwycięzców programu Twoja firma, twoja szansa na sukces

Microsoft rozstrzygnął tegoroczną edycję programu "Twoja firma, twoja szansa na sukces". Oto lista zwycięzców.

Nowy system pomoże zmniejszyć kolejki w oddziałach ZUS

Zakończyło się wdrożenie nowego Systemu Kierowania Ruchem klientów w jednostkach terenowych ZUS. Projekt o wartości sięgającej niemal 24 mln zł zrealizowało konsorcjum firm Comarch i Mellon Poland.

RZECZPOSPOLITA

Apple najdroższą marką świata

Wyceniana na prawie 182 mld dolarów marka Apple, a zaraz za nią IBM i Google - to trzy najcenniejsze marki świata w tegorocznym rankingu BrandZ Top 100 firmy Millward Brown.

Morgan Stanley podciął skrzydła Facebookowi

Tuż przed wejściem Facebooka na giełdę bank Morgan Stanley, główny gwarant jego oferty, obniżył roczną prognozę przychodów społecznościowego giganta.

Cyberprzestępcy napadają, by zarobić

Hakerom, atakującym przedsiębiorstwa, chodzi przede wszystkim o pieniądze.

GAZETA PRAWNA

Zmiana lidera wśród przeglądarek internetowych

Według najnowszego badania firmy StatCounter, Google Chrome używa obecnie 32,76% użytkowników. Produkt Google stał się jednocześnie najpopularniejszą przeglądarką na świecie. Chrome tylko nieznacznie wyprzedził dotychczasowego lidera rankingu, czyli Internet Explorera (31,94%).

WYBORCZA.BIZ

Facebook i komórki: trudna miłość. Serwis Zuckerberga zabija SMS-y

Gdy największy na świecie serwis społecznościowy debiutował na giełdzie, mogło się wydawać, że branża komórkowa trzyma za niego kciuki. Okazuje się jednak, że operatorzy nie mają wielu powodów do "lubienia" Facebooka.

PULS BIZNESU

Zuckerberg znów programuje

Mark Zuckerberg powrócił do pisania kodu po sześciu latach przerwy od programowania, podał jeszcze przed IPO "Bloomberg BusinessWeek".

Polacy nie są smartfonatykami

Jeden na czterech mieszkańców globu jest smartfonatykiem. W Chinach oraz Indiach odsetek zakochanych w swoich smarffonach jest jeszcze wyższy. W Polsce jest takich osób jest niewiele.

NETWORLD

Języków programowania nie można zastrzec

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zdecydował, że funkcja programu komputerowego oraz język programowania, w którym napisano aplikację, nie mogą być chronione prawem autorskim.

Pamięci masowe i ukryte koszty eksplozji danych

Pamięć masowa wykorzystywana w środowisku produkcyjnym jest rozbudowywana w miarę potrzeb, które ostatnio bardzo rosną. Jednak nieco w cieniu pozostaje kwestia pamięci pomocniczej - niezbędnej do zapewnienia bezpieczeństwa danych.