Środowy Przegląd Prasy

Decyzję dotyczącą podziału Telekomunikacji Polskiej poznamy w październiku… Apple zyskuje, branża komórkowa traci… Nokia z ratingiem śmieciowym, kurs na dnie… UKE przygotuje dokument dot. inwestycji w sieci telekomunikacyjne… 600 mln zł dotacji na wynalazki… Przychody Facebooka w górę, ale zysk w dół… Polacy są już gotowi na m-rewolucję…

COMPUTERWORLD

Teradata: cloud computing otwiera drogę do uelastycznienia hurtowni danych

Wykorzystanie modelu cloud ma pozwolić na zwiększenie wydajności środowiska bazodanowego w okresach największego zapotrzebowania na moc obliczeniową. Nowa oferta amerykańskiego koncernu ma również ułatwiać konsolidację środowisk bazodanowych.

Małe firmy inwestują w IT [infografika]

Połowa polskich małych i średnich przedsiębiorstw deklaruje, że będzie w najbliższym czasie inwestować w nowe technologie. Właściciele firm s sektora MSP uważają bowiem, że jest to kluczowy czynniki, który pomoże im wyjść z obecnego impasu ekonomicznego.

RZECZPOSPOLITA

UKE przygotuje dokument dot. inwestycji w sieci telekomunikacyjne

Urząd Komunikacji Elektronicznej nie ma niepokojących sygnałów o niewywiązywaniu się operatorów komórkowych z inwestycji w sieci telekomunikacyjne. Pod koniec czerwca przygotujemy dokument podsumowujący te inwestycje - powiedziała PAP prezes UKE Magdalena Gaj.

Apple zyskuje, branża komórkowa traci

Wyniki koncernu z logo jabłka za pierwsze trzy miesiące 2012 roku mają być bardzo dobre. Dlaczego więc kurs akcji firmy spadł o 12 proc.?

600 mln zł dotacji na wynalazki

Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać 600 mln zł unijnych dotacji na wprowadzanie wynalazków do produkcji oraz 400 mln zł na inwestycje w nowe technologie. Komitet Monitorujący zatwierdził we wtorek nowy podział pieniędzy w programie Innowacyjna Gospodarka.

Facebook: przychody w górę, ale zysk w dół

Portal społecznościowy, który szykuje się do debiutu, zaprezentował swoje wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku. Firma w I kwartale tego roku zarobiła 205 mln dol., o 12 proc. mniej niż przed rokiem.

GAZETA PRAWNA

Decyzję dotyczącą podziału Telekomunikacji Polskiej poznamy w październiku

Decyzja dotycząca ewentualnego podziału spółki Telekomunikacja Polska na część hurtową i detaliczną zostanie podjęta po zakończeniu obowiązywania porozumienia UKE - TP, które nastąpi w październiku - poinformowała PAP prezes UKE Magdalena Gaj.

PULS BIZNESU

Polacy są już gotowi na m-rewolucję

M-commerce robi furorę na Zachodzie. Dzięki rosnącej popularności urządzeń mobilnych zyskuje na wartości także w Polsce.

Nokia z ratingiem śmieciowym, kurs na dnie

Agencja ratingowa Fitch obcięła zdolność kredytową Nokii do poziomu śmieciowego, powołując się na pogorszenie sytuacji w biznesie komórkowym fińskiej firmy w pierwszym kwartale.

NETWORLD

MDT 2012: Microsoft aktualizuje Deployment Toolkit

Firma Microsoft udostępniła nową wersję zestawu narzędzi, które mają ułatwiać administratorom szybkie wdrażanie i konfigurowanie oprogramowania w dużych organizacjach.