Środowy Przegląd Prasy

Apple będzie inwestował w Chiny… 100 milionów smartfonów z NFC… Firmy słono płacą za piractwo… PE zagłosuje nad ACTA do wakacji. Nie poczeka na opinię Trybunału UE… Nowa gra producenta "Wiedźmina"… Firmy finansowe są coraz bardziej zagrożone przez cyberprzestępczość… Gigantyczny kod na dachu Facebooka…

COMPUTERWORLD

UE nie chce dzielić się informacjami osobowymi z USA

Parlament Europejski zapowiada odrzucenie podpisanej w zeszłym roku noweli porozumienia dotyczącego udostępnienia danych osobowych pasażerów linii lotniczych podróżujących do Stanów Zjednoczonych. Umowa pozwalałaby m.in. na przechowywanie danych pasażerów w nieskończoność oraz wykorzystywanie ich w celach innych niż walka z przestępczością.

Polski rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu warty 18 mld zł

W ubiegłym roku całkowita wartość rynku usług telekomunikacyjnych świadczonych na rzecz firm i innych operatorów telekomunikacyjnych wyniosła 18 mld zł, co stanowiło 45% wartości całego rynku telekomunikacyjnego. Z badań PMR wynika jednak, że branża telekomunikacyjna w Polsce spodziewa się w 2012 r. wzrostu wydatków przedsiębiorstw na usługi telekomunikacyjne.

RZECZPOSPOLITA

Nowa gra producenta "Wiedźmina"

Giełdowy producent gier komputerowych 5 kwietnia przedstawi szczegóły związane z premierą nowej gry. Pokaże też nowe pomysły na rozwój serwisu GOG.com.

100 milionów smartfonów z NFC

Blisko jedna szósta smartfonów sprzedanych w 2012 roku ma być wyposażona w komunikację bliskiego zasięgu, która zamienia komórkę w kartę płatniczą.

Jak dbać o bezpieczeństwo danych w firmie?

Większość firm postrzega bezpieczeństwo własnych danych jako problem wyłącznie działu IT. Tak nie jest.

GAZETA PRAWNA

Smartfony coraz częściej służą do sięgania po newsy

Prawie 37 proc. użytkowników smartfonów na pięciu wiodących rynkach europejskich - Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii - skorzystało w styczniu tego roku z portali informacyjnych - wynika z badań firmy comScore, specjalizującej się w monitoringu świata cyfrowego.

Firmy finansowe są coraz bardziej zagrożone przez cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość stanowi "coraz większe zagrożenie" w skali globalnej i jest drugą najczęściej spotykaną kategorią gospodarczych przestępstw wymierzonych w firmy finansowe - wynika z raportu PricewaterhouseCoopers, czołowej firmy audytorsko-doradczej na świecie.

Firmy słono płacą za piractwo

Konsekwencje finansowe piractwa ponoszone przez firmy w Polsce rosną. Tylko w ubiegłym roku przedsiębiorcy korzystający z nielegalnego oprogramowania zapłacili 1,7 mln złotych kary.

WYBORCZA.BIZ

PE zagłosuje nad ACTA do wakacji.Nie poczeka na opinię Trybunału UE

Komisja PE ds. handlu międzynarodowego uznała we wtorek, że nie będzie czekać na opinię Trybunału Sprawiedliwości UE o umowie ACTA, lecz zgodnie z kalendarzem przegłosuje swe stanowisko w końcu maja. W czerwcu nad ACTA zagłosowałby cały Parlament Europejski.

PULS BIZNESU

Apple będzie inwestował w Chiny

Szef koncernu Apple Tim Cook odwiedził kraj z największą populacją na świecie.

Pracodawca chce hasła. Legalne?

Dwóch senatorów USA domaga się, by Departament Sprawiedliwości zbadał, czy pracodawcy proszący kandydatów do pracy o hasła do Facebooka łamią prawo federalne.

Regulator: Apple wprowadza w błąd kupujących iPady

Australijski regulator stwierdził, że kampania Apple promująca najnowszego iPada wprowadza klientów w błąd - informuje finance.yahoo.com.

Gigantyczny kod na dachu Facebooka

Mark Zuckerberg zasugerował, by przyozdobić jakoś dach nowej siedziby firmy.

NETWORLD

Ethernet w sieciach operatorskich

Zapotrzebowanie na pasmo związane z cloud computing, multimediami i aplikacjami mobilnymi rośnie szybciej niż rozwój technologii sieciowej, mającej je obsłużyć. By nie zostać w tyle, dostawcy Ethernetu muszą przyśpieszyć. Pomoże im w tym wprowadzenie terabitowego Ethernetu... za parę lat. Póki co trwa ofensywa Ethernetu 40/100G.