Środowy Przegląd Prasy

Orange zarabia więcej niż stary biznes TP… Apple zgadza się na kontrolę warunków pracy u swych dostawców w Chinach… Chińskie władze usuwają iPady ze sklepów… Sekretne laboratoria w Googlepleksie… Geolokalizacja - dobrodziejstwo czy przekleństwo?... Polacy w finale Facebook Hacker Cup… Angry Birds wchodzi na Facebooka…

COMPUTERWORLD

Z bankiem w kieszeni

Sektor finansowy coraz chętniej sięga po mobilne kanały kontaktu z klientem. Kreuje to nowy rynek rozwiązań.

Szef Parlamentu Europejskiego krytykuje ACTA

Zdaniem przewodniczącego Parlamentu Europejskiego międzynarodowej umowie antypirackiej brakuje równowagi w kontekście ochrony praw autorskich i swobód obywatelskich w Internecie. Głosowanie nad ACTA w Parlamencie Europejskim zaplanowano na czerwiec br.

Badanie Computerworld: Najważniejsze czynniki ryzyka w organizacjach

Przedstawiamy listę zawierającą najczęstsze "ryzyka" związane z bezpieczeństwem systemów IT. Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie. Poniżej przedstawiamy zaś krótki opis największych zagrożeń i obszarów ryzyka.

Pierwszy polski sztuczny satelita

13 lutego wystrzelony został pierwszy polski sztuczny satelita Ziemi.

RZECZPOSPOLITA

Sekretne laboratoria w Googlepleksie

Główną siedzibę Google czekają wielkie zmiany. Firma planuje wybudować olbrzymie "Google Experience Center" nazwane potocznie "Project X".

GAZETA PRAWNA

Orange zarabia więcej niż stary biznes TP

Trudno o lepszy symbol zmian na telekomunikacyjnym rynku. Sieć Orange przyniosła w ubiegłym roku Grupie TP 7,01 mld zł wpływów, czyli o 50 mln zł więcej niż telefonia i internet stacjonarny.

Apple zgadza się na kontrolę warunków pracy u swych dostawców w Chinach

Koncern Apple ogłosił, że niezależna organizacja monitorująca warunki pracy na świecie przeprowadzi inspekcje w zakładach jego dostawców w Chinach, gdzie produkowana jest większość iPhonów i iPadów.

Geolokalizacja - dobrodziejstwo czy przekleństwo?

Przechodzisz obok galerii handlowej i nagle dostajesz wiadomość na telefon. Nie jest to jednak typowy sms lecz reklama z najświeższymi ofertami i promocjami, które znajdują się dokładnie w tym miejscu, w którym jesteś. Taką funkcję pełni w marketingu geolokalizacja - program coraz chętniej wykorzystywany przez posiadaczy smartfonów.

PULS BIZNESU

Polacy w finale Facebook Hacker Cup

Informatycy z Uniwersytetu Warszawskiego w finale turnieju dla programistów organizowanego przez portal Facebook.

Angry Birds wchodzi na Facebooka

Angry Birds, jedna z najbardziej popularnych gier na urządzenia mobilne, będzie teraz zintegrowana z Facebookiem - informuje portal mashable.com.

Chińskie władze usuwają iPady ze sklepów

Chiński regulator zarządził konfiskatę iPadów znajdujących się w sprzedaży - informuje DigiCha.

NETWORLD

CERT Polska ostrzega przed konkursami na stronach internetowych

Jak informuje Cert Polska pojawiły się strony internetowe o nazwach podobnych do popularnych polskich serwisów, za pomocą których naciągacze internetowi wyłudzają dane i pieniądze użytkowników.

Ciemna strona dominacji Apple’a

Choć do iPhone’a należy mniej niż 10% rynku telefonii komórkowej, Apple czerpie z tego segmentu trzy czwarte zysków. Dzięki serwisowi iTunes koncern od lat utrzymuje się na pozycji lidera wśród dostawców muzyki online. Operatorzy, producenci sprzętu i sprzedawcy wydają się być bezradni wobec innowacyjnej i przemyślanej polityki Apple’a.