Środowy Przegląd Prasy

Ericsson, Nokia Siemens, Huawei i Alcatel w przetargu na budowę sieci dla Polkomtela... Gdzie jest granica między działaniami sieciowych aktywistów a terrorystami?.. Sprzeczne wizje e-dowodu... Facebook zawyża liczbę użytkowników... Polscy internauci innowacyjni, choć mało mobilni... Miasto szerokopasmowe, czyli jak T-Mobile stworzyło e-miasto...

COMPUTERWORLD

Walka polityczna czy terroryzm?

W dyskusjach o atakach na strony rządowe pojawia się często słowo cyberterroryzm. Czy jest ono w tym kontekście uprawnione? Gdzie jest granica między działaniami sieciowych aktywistów a terrorystami? Zagadnienia te stały się tematem dyskusji zorganizowanej przez redakcję Computerworld pod hasłem "Kiedy walka polityczna w sieci przemienia się w cyberterroryzm?".

Sprzeczne wizje e-dowodu

Koncepcja elektronicznego dowodu osobistego powstała w Polsce wiele lat temu. Starsze są koncepcje elektronicznego systemu świadczeń ochrony zdrowia. Mimo to, nadal są w trakcie budowy.

RZECZPOSPOLITA

Facebook zawyża liczbę użytkowników

Aby zostać "aktywnym użytkownikiem" Facebooka, wcale nie trzeba wchodzić na jego stronę internetową. Wystarczy wykazać aktywność na którejś ze współpracujących z nim witryn.

Polscy internauci innowacyjni, choć mało mobilni

Jedną trzecią polskich internautów można uznać za zaawansowanych użytkowników sieci - wynika z raportu Ericsson ConsumerLab. Niecałe 60 proc. korzysta z Internetu przez komórki

GAZETA PRAWNA

Ericsson, Nokia Siemens, Huawei i Alcatel staną do przetargu na budowę sieci dla Polkomtel

Ericsson Polska, Nokia Siemens Networks, Huawei, Alcatel Lucent, a także Motorola, ZTE i Ericpol - walczą właśnie o kontrakty, od których zależeć może ich przyszłość. To przetargi na dostawę sprzętu do rozbudowy sieci nadawczych dla największych operatorów komórkowych: Plusa, Orange, T-Mobile i Playa.

WYBORCZA.BIZ

Miasto szerokopasmowe, czyli jak T-Mobile stworzyło e-miasto

Sprawdzanie zużycia prądu czy gazu, zamawianie transportu i robienie zakupów - to tylko niektóre możliwości, jakie dzięki internetowi zyskali mieszkańcy niemieckiego miasta nad Jeziorem Bodeńskim. Tak wkrótce może wyglądać życie każdego z nas.

NETWORLD

Macierze NAS dla biznesu

Rynek macierzy NAS klasy podstawowej dynamicznie się zmienia. Ceny spadają nawet poniżej 5000 zł za funkcjonalną dyskową pamięć masową o pojemności 10 TB, więc nic dziwnego, że sprzedaż tego typu urządzeń gwałtownie rośnie. Niestety w przypadku biznesowego klienta ten wzrost na rynku NAS przynosi także sporo zamieszania.

CIO Magazyn Dyrektorów IT

Konieczna jest symbioza

Dariusz Zawistowski, Klub CIO. Jego zdaniem, IT i finanse to dwa najważniejsze działy back-office w firmie. Jeśli nie potrafią współpracować, nie może się udać żaden projekt.