Sławomir Soszyński wiceprezesem ING Banku Śląskiego

Nowy wiceprezes będzie odpowiedzialny za pion technologiczny i bezpieczeństwo IT. Poszerzenie składu zarządu wynika z istotnej roli technologii i cyfryzacji w dalszym rozwoju ING Banku Śląskiego.

Sławomir Soszyński

Sławomir Soszyński

Pierwszego października br. decyzją Rady Nadzorczej ING Banku Śląskiego Sławomir Soszyński obejmuje stanowisko wiceprezesa banku odpowiedzialnego za pion technologiczny i bezpieczeństwo IT.

Sławomir Soszyński przez 10 lat był związany z Citibankiem, początkowo w Polsce, a następnie w Londynie, Nowym Jorku i Singapurze. Odpowiadał w tym czasie za bezpieczeństwo informatyczne, technologię w globalnym pionie audytu, a następnie technologię bankowości detalicznej i architektury IT w regionie EMEA. W 2014 roku objął stanowisko globalnego szefa departamentu technologii w OSTC Group w Polsce. Od 2015 roku związany był z J.P. Morgan w Londynie jako dyrektor wykonawczy architektury dla sektora technologii korporacyjnej i infrastruktury technologicznej. W 2017 roku objął stanowisko członka zarządu nadzorującego globalne centrum korporacyjne J.P. Morgan w Warszawie.

Nowy wiceprezes jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku fizyka teoretyczna i komputerowa. Ukończył MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.