Sebastian Mikosz - z LOT-u do eSKY.pl

Po dwukrotnej przygodzie z LOT-em na fotelu prezesa firmy Sebastian Mikosz wylądował w eSKY.pl. Od marca zostanie CEO wiodącego serwisu turystycznego eSKY.pl. Obecnie zarządzający firmą jej założyciele: Piotr Stępniewski i Łukasz Habaj przejdą do rady nadzorczej.

Sebastian Mikosz, nowy CEO w eSKY.pl

Sebastian Mikosz, nowy CEO w eSKY.pl

Oprócz dwukrotnego prezesowania PLL LOT Sebastian Mikosz pracował w firmie doradczej Artur Andersen oraz Deloitte, a także doradzał bankowi Societe Generale. W latach 2003-2006 był wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Grupa eSKY działa w sektorze internetowym oferując bilety lotnicze oraz rezerwację hoteli, a także zakup ubezpieczeń podróżnych czy wynajem samochodu. Oprócz Polski grupa prowadzi działalność w Bułgarii, Rumunii i Brazylii, a od 2015 roku w Mołdawii, Czechach, Turcji i Peru.

Firma dynamicznie zwiększa przychody. W 2005 roku, pierwszym pełnym roku działalności jej obroty wyniosły 5 mln złotych. W roku ubiegłym - jak wynika ze wstępnych szacunków – wszystkie spółki Grupy wypracowały przychód o wartości blisko 1 mld zł. Zarząd pod kierownictwem nowego prezesa będzie odpowiedzialny za opracowanie strategii związanej m.in z wejściem na kolejne rynki zagraniczne oraz rozwój produktów uzupełniających dotychczasową ofertę spółki.