Radosław Kędzia wiceprezesem Huawei na Europę Środkowo-Wschodnią

Dotychczasowy dyrektor generalny Huawei w Republice Czeskiej, Radosław Kędzia, objął stanowisko wiceprezesa Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich. To pierwsza osoba spoza Chin mianowana dyrektorem generalnym w strukturach Huawei.

Radosław Kędzia wiceprezesem Huawei na Europę Środkowo-Wschodnią

Radosław Kędzia

Radosław Kędzia rozpoczął karierę w Huawei w 2008 r. od stanowiska dyrektora operacyjnego. Następnie – jako regionalny dyrektor techniczny – odpowiadał za region Afryki Wschodniej i Południowej. W 2013 r. objął funkcję dyrektora generalnego oddziału Huawei w Ugandzie, a w 2015 r. stanowisko dyrektora generalnego Huawei w Republice Czeskiej. Nominacja Radosława Kędzi oznacza, że po raz pierwszy menedżer spoza Chin został dyrektorem generalnym w strukturach tej korporacji.

Wcześniej Radosław Kędzia pracował dla Polskiej Telefonii Cyfrowej i Telekomunikacji Polskiej. Od 1999 r. obejmował stanowiska międzynarodowe, zarówno techniczne, jak i kierownicze, w firmach takich jak Ericsson, Safaricom czy Siemens. Pracował w Kenii, Ugandzie, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Czechach.