Prudential w Polsce z nowym prezesem

Jarosław Bartkiewicz obejmie stanowisko prezesa Prudential w Polsce z dniem 1 kwietnia 2016r. Jak informują władze firmy, jego powołanie jest wyrazem chęci realizacji ambitnych planów ubezpieczyciela w Polsce.

Prudential ogłosił zamiar powołania Jarosława Bartkiewicza na stanowisko prezesa Prudential w Polsce. Dotychczas kierował on spółką Axa Życie. Komentując wybór doświadczonego i znanego na rynku menedżera, Tulsi Naidu, dyrektor wykonawczy w Prudential na Zjednoczone Królestwo i Europę, powiedziała: „Mamy przyjemność poinformować, że Jarosław Bartkiewicz zostanie powołany na stanowisko prezesa Prudential w Polsce. Na czele firmy, która z sukcesem powróciła na polski rynek, stanie doświadczony i dobrze znany rynkowi menedżer. Głęboko wierzę, że Jarosław Bartkiewicz to właściwa osoba do realizacji naszych ambicji i planów na wymagającym rynku. Serdecznie gratuluję Jarkowi i życzę mu wielu sukcesów.” Nowy prezes Prudential w Polsce rozpocznie swoją pracę 1 kwietnia 2016r.

„Prudential to silna i znana marka, a dla mnie osobiście kierowanie taką firmą to wyzwanie biznesowe.” – powiedział Jarosław Bartkiewicz „Przez ostatnie lata Prudential zbudował solidne fundamenty. Mam nadzieję,że wspólnie z zespołem osiągniemy pozycję znaczącego gracza na polskim rynku ubezpieczeń na życie.” – dodał nowy prezes Prudential w Polsce.

Jarosław Bartkiewicz to doświadczony menedżer i postać doskonale znana rynkowi ubezpieczeń, nie tylko w Polsce. Jest absolwentem Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również czteroletnie studium ekonomii Uniwersytetu Columbia, prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW. Jest certyfikowanym aktuariuszem, odbył wiele szkoleń z finansów, bankowości i ubezpieczeń. Swoją karierę zawodową związał od początku z branżą finansową, rozpoczynając pracę w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Pioneer, skąd trafił do Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie PBK. Kolejne szczeble kariery Jarosława Bartkiewicza to Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Zurich oraz ING Nationale-Nederlanden, w której spędził 9 lat, realizując wiele strategicznych projektów, również poza Polską. W hiszpańskiej spółce grupy ING Nationale-Nederlanden kierował sprzedażą i marketingiem. Od 2010 do początku 2016r. był prezesem Axa Życie. Jarosław Bartkiewicz kieruje pracami Komisji Ubezpieczeń na Życie przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

O Prudential

Prudential prowadzi działalność w Polsce od marca 2013 r. Firma wchodzi w skład założonej w 1848 r. brytyjskiej grupy ubezpieczeniowej, obecnej w Polsce w latach 1927-1939. Prudential oferuje rozwiązania, które zapewniają ochronę ubezpieczeniową połączoną z możliwością oszczędzania na dowolny cel, a jego flagowym produktem jest unikalne na polskim rynku ubezpieczenie na życie „Premiopolisa”, pozwalające na zaplanowanie przyszłości finansowej i pomnażanie oszczędności. Prudential konsekwentnie rozwija swoją ofertę produktową, wprowadzając do niej szereg umów dodatkowych, zabezpieczających klientów finansowo na wypadek poważnego zachorowania, albo poważnego uszczerbku na zdrowiu. Prudential współpracuje obecnie z siecią ok. 600 przedstawicieli i planuje, że docelowo będzie ich ok. 3 tys. Działają oni w sieci 18 oddziałów w całej Polsce. Docelowo firma chce posiadać ok. 20-25 oddziałów w całej Polsce.

Motto Prudential brzmi: „Od 165 lat staramy się robić więcej niż inni, bo dla kogoś może to znaczyć wszystko.” To powód, dla którego firma konsekwentnie komunikuje swoją wieloletnią tradycję i kluczową dla ubezpieczyciela wartość dotrzymywania obietnic. Prudential wsparł produkcję filmu „Warszawa 1935”, ukazującego piękno przedwojennej Warszawy, zaś wiosną 2014r. zaprezentował prawdziwe historie spadkobierców posiadaczy przedwojennych polis, wystawionych jeszcze za czasów II Rzeczpospolitej. Firma w dalszym ciągu poszukuje spadkobierców swoich klientów sprzed drugiej wojny światowej, a do tej pory wypłaciła ponad 18 mln funtów szterlingów tytułem świadczeń z polis wystawionych przed wojną. Informacje o poszukiwaniach potomków dawnych klientów można znaleźć na polskiej i brytyjskiej stronie internetowej Prudential. Lista przedwojennych klientów firmy znajduje się pod adresem http://www.prudential.co.uk/customers/pre-world-war-ll-polish-business/przedwojenne-nteresy.