Proste oszczędności

Firmy zawsze szukają nowych sposobów cięcia kosztów. Dwie kluczowe strategie oszczędzania na IT to wyciągnięcie optymalnej wartości z aktualnych kontraktów i inwestowanie pieniędzy w redukowanie przyszłych wydatków.

Pierwsza strategia ma oczywisty sens, ale wydawanie pieniędzy aby oszczędzić pieniądze? Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale niewielki dodatkowy wydatek poniesiony teraz może przynieść twojemu biznesowi znaczące oszczędności w nadchodzącym czasie. Oto kilka wskazówek, które pomogą zrozumieć sekrety oszczędzania.

Wartość dostawcy - wykorzystaj usługi, które dostawcy oferują jako wartość dodaną. Przed dostawą, sprzedawcy mogą prekonfigurować i wycenić inne zakupy, przeanalizować oprogramowanie pod kątem sprzętu. Wendor może także dodać usługę zarządzania sprzętem i oprogramowaniem bez dodatkowych kosztów. Tego rodzaju usługi uwalniają czas pracowników, którzy w przeciwnym razie musieliby nadzorować te procesy. Dzięki temu mogą skoncentrować się na bardziej krytycznych projektach.

Możesz także pracować ze swoim dostawcą oprogramowania nad scustomizowaniem zamówień i licencji, aby upewnić się, że twoja organizacja wyciąga maksimum z dokonanych zakupów. Kupowanie oprogramowania w pakiecie może dać większe oszczędności niż indywidualne zakupy dla poszczególnych pracowników. Należy jednak porównać koszt kilku indywidualnych zakupów z kosztem pakietu. Niekiedy warto rozważyć przejście do innego modelu korzystania z licencji - np. tylko dla aktywnych użytkowników, a nie dla wszystkich użytkowników. To zapewnia elastyczność, możliwość przenoszenia licencji na różne urządzenia, bez konieczności ponownego kupowania oprogramowania w przyszłości.

Oszczędności na serwerach . W kwestii oszczędności na data center, wszystko opiera się na zarządzaniu przestrzenią, redukcji zużycia energii i efektywnym wykorzystywaniu technologii chłodzenia. Dobry projekt data center może poważnie zredukować koszty początkowe i utrzymania. Wirtualizacja serwerów może przynieść ogromne korzyści, choć nie jest to rozwiązanie dobre dla wszystkich firm.

Oszczędności w mobilności: wszechobecność urządzeń mobilnych w miejscach pracy tworzy nowe możliwości dla dodatkowych oszczędności. Korzystanie ze smartfonów i tabletów jest tańsze niż z pecetów czy laptopów. Pracownicy chętnie korzystają z nich także po godzinach pracy, co podnosi ich produktywność i zwiększa dyspozycyjność.

Można także rozważyć wprowadzenie polityki BYOD (przynieś własne urządzenie). Większość współczesnych pracowników posiada urządzenie mobilne i chce korzystać z niego w pracy. Jeśli przestrzega się zasad bezpieczeństwa, BYOD daje pracownikom i firmie efektywną technologię mobilną bez dodatkowych kosztów ponoszonych przez organizację.