Proste oszczędności

Firmy zawsze szukają nowych sposobów cięcia kosztów. Dwie kluczowe strategie oszczędzania na IT to wyciągnięcie optymalnej wartości z aktualnych kontraktów i inwestowanie pieniędzy w redukowanie przyszłych wydatków.

Proste oszczędności

Pierwsza strategia ma oczywisty sens, ale wydawanie pieniędzy aby oszczędzić pieniądze? Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale niewielki dodatkowy wydatek poniesiony teraz może przynieść twojemu biznesowi znaczące oszczędności w nadchodzącym czasie. Oto kilka wskazówek, które pomogą zrozumieć sekrety oszczędzania.

Wartość dostawcy - wykorzystaj usługi, które dostawcy oferują jako wartość dodaną. Przed dostawą, sprzedawcy mogą prekonfigurować i wycenić inne zakupy, przeanalizować oprogramowanie pod kątem sprzętu. Wendor może także dodać usługę zarządzania sprzętem i oprogramowaniem bez dodatkowych kosztów. Tego rodzaju usługi uwalniają czas pracowników, którzy w przeciwnym razie musieliby nadzorować te procesy. Dzięki temu mogą skoncentrować się na bardziej krytycznych projektach.

Możesz także pracować ze swoim dostawcą oprogramowania nad scustomizowaniem zamówień i licencji, aby upewnić się, że twoja organizacja wyciąga maksimum z dokonanych zakupów. Kupowanie oprogramowania w pakiecie może dać większe oszczędności niż indywidualne zakupy dla poszczególnych pracowników. Należy jednak porównać koszt kilku indywidualnych zakupów z kosztem pakietu. Niekiedy warto rozważyć przejście do innego modelu korzystania z licencji - np. tylko dla aktywnych użytkowników, a nie dla wszystkich użytkowników. To zapewnia elastyczność, możliwość przenoszenia licencji na różne urządzenia, bez konieczności ponownego kupowania oprogramowania w przyszłości.

Oszczędności na serwerach . W kwestii oszczędności na data center, wszystko opiera się na zarządzaniu przestrzenią, redukcji zużycia energii i efektywnym wykorzystywaniu technologii chłodzenia. Dobry projekt data center może poważnie zredukować koszty początkowe i utrzymania. serwerów może przynieść ogromne korzyści, choć nie jest to rozwiązanie dobre dla wszystkich firm.

Oszczędności w mobilności: wszechobecność urządzeń mobilnych w miejscach pracy tworzy nowe możliwości dla dodatkowych oszczędności. Korzystanie ze smartfonów i tabletów jest tańsze niż z pecetów czy laptopów. Pracownicy chętnie korzystają z nich także po godzinach pracy, co podnosi ich produktywność i zwiększa dyspozycyjność.

Można także rozważyć wprowadzenie polityki BYOD (przynieś własne urządzenie). Większość współczesnych pracowników posiada urządzenie mobilne i chce korzystać z niego w pracy. Jeśli przestrzega się zasad bezpieczeństwa, BYOD daje pracownikom i firmie efektywną technologię mobilną bez dodatkowych kosztów ponoszonych przez organizację.


TOP 200
Na ten temat
Partnerzy Klubu CIO
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy