Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Chińczycy stworzyli najcieńszy smartfon… Coraz więcej czasu spędzamy na oglądaniu wideo z Internetu… Krajowe granty dla przedsiębiorstw i jednostek naukowych… Polacy coraz chętniej kupują w sieci… Kill switch, czyli elektroniczny zabójca komórek… Pierwszy komputer stworzony 30 lat temu przez założycieli Apple trafi na aukcję. Cena - 300 tys. dol… Microsoft chciał stworzyć zabójcę Amazona… Facebook dodaje wideo do Instagram…

RZECZPOSPOLITA

Coraz więcej czasu spędzamy na oglądaniu wideo z Internetu

Już 10 proc. czasu, jaki spędzamy na oglądaniu wideo w sieci, spędzamy przed ekranem smartfona lub tabletu - wynika z badań.

Krajowe granty dla przedsiębiorstw i jednostek naukowych

Narodowe Centrum Badań 
i Rozwoju oferuje ostatnie
 135 mln złotych z programu "Innotech" dla przedsiębiorców i naukowców.

GAZETA PRAWNA

Polacy coraz chętniej kupują w sieci

Polacy coraz chętniej kupują w sieci - pisze "Puls Biznesu". Handel elektroniczny należy do najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Wartość tego rynku wzrosła z 4 miliardów 360 milionów dolarów w 2011 roku, aż do 5 miliardów 850 milionów w ubiegłym.

WYBORCZA.BIZ

Kill switch, czyli elektroniczny zabójca komórek

Kiedy ginie ich najwięcej? W weekendy, święta i wakacje. Plaga kradzieży komórek skłania producentów do radykalnych rozwiązań. Jak kill switch, czyli zabójczy wyłącznik, który w ciągu sekundy będzie mógł zmienić sprawnego smartfona w złom. Po to, by odstraszyć potencjalnych złodziei.

Pierwszy komputer stworzony 30 lat temu przez założycieli Apple trafi na aukcję. Cena - 300 tys. dol.

W porównaniu ze współczesną technologią jest gratem, przy którym można by stracić ostatnie nerwy. Ale stworzyli go nie byle kto, bo Steve Jobs i Steve Wozniak. Pierwszy komputer założycieli Apple, pochodzący z 1976 roku, trafi w przyszłym tygodniu na aukcję.

PULS BIZNESU

Microsoft chciał stworzyć zabójcę Amazona

The Wall Street Journal dowiedział się, że Microsoft miał niedawno pomysł, aby stworzyć serwis, który pokona największych internetowych detalistów: Amazon.com i eBay.

Facebook dodaje wideo do Instagram

Facebook dodaje usługę wideo do popularnego serwisu Instagram, za pośrednictwem którego internauci dzielą się zdjęciami.

Chińczycy stworzyli najcieńszy smartfon

Huawei Technologies zaprezentował model Ascend P6, który jest cieńszy od flagowych produktów Apple i Samsunga.