Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Snowden, nowa gwiazda haktywizmu… Polskie klasyki trafiły na YouTube… Polkomtel zrefinansował 7,95 mld zł zadłużenia… Okienko w banku do lamusa… Xbox One vs PlayStation 4 - wojna amerykańskiego kowboja z japońskim samurajem… Smartfony: Facebook to nie wszystko. Bankowość i showrooming to przyszłość… iOS 7 nie pomoże Apple: koncern z Cupertino potrzebuje wizji, inaczej przegra z Google… Tworzą facebooka dla inteligentów… Polacy opracowali test narkotykowy na smartfona…

COMPUTERWORLD

W IT specjaliści i menedżerowie znajdą pracę w obszarze oprogramowania

Polska gospodarka lepiej niż inne kraje radzi sobie ze spowolnieniem i widać wyraźne oznaki zbliżającego się ożywienia. Branża IT wciąż znajduje się w bardzo dobrej kondycji. 65% pracodawców z obszaru oprogramowania planuje zatrudniać specjalistów i menedżerów w III kwartale tego roku, a tylko 10% zwalniać - wskazują najnowsze wyniki badania Antal Global Snapshot.

RZECZPOSPOLITA

Polskie klasyki trafiły na YouTube

Do sieci trafiło ponad 60 kultowych polskich filmów, w tym "Rejs" i "Brunet wieczorową porą". TOR i KADR otworzyły swoje kanały na YouTube.

Polkomtel zrefinansował 7,95 mld zł zadłużenia

16 banków i PZU wzięło udział w refinansowaniu zadłużenia operatora sieci Plus. Operator zapowiada, że dzięki obniżeniu kosztów odsetkowych o 100 mln zł rocznie więcej będzie inwestować w walkę o klientów.

Okienko w banku do lamusa

Tradycyjna bankowość staje się przeszłością. Świat wchodzi w erę bankowości mobilnej. Za trzy lata smartfony staną się głównym kanałem dostępu do usług bankowych.

GAZETA PRAWNA

Xbox One vs PlayStation 4 - wojna amerykańskiego kowboja z japońskim samurajem

Tegoroczne Electronic Entertainment Expo to kilka mniejszych sukcesów i jedna spektakularna porażka. Wcale nie kończy ona jednak rywalizacji pomiędzy Sony i Microsoftem. Wszystko zależy teraz od tego, czy i jak szybko gigant z Redmond podniesie się z kolan.

Smartfony: Facebook to nie wszystko. Bankowość i showrooming to przyszłość

Trzynaście procent Polaków nawet nie wie, że ma smartfona. Nawet jeśli go wykorzystujemy, to raczej do korzystania z mediów społecznościowych. Przyszłością smartfonów jest jednak bankowość mobilna, a także tajemniczy showrooming.

PULS BIZNESU

Tworzą facebooka dla inteligentów

Nie wszystkie serwisy społecznościowe muszą działać na człowieka ogłupiająco. Grupa młodych ludzi tworzy "społecznościówkę" dla prymusów.

Polacy opracowali test narkotykowy na smartfona

Studenci Politechniki Gdańskiej opracowali aplikację na smartfony pozwalającą sprawdzić, czy ktoś jest pod wpływem narkotyków. Modern Drug Test zaprezentowany będzie podczas tegorocznego światowego finału konkursu technologicznego Imagine Cup.

Snowden, nowa gwiazda haktywizmu

Autor przecieku, który wstrząsnął światem miał wszystko co potrzebne, by zarabiać miliony w branży IT. A został haktywistą.