Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google zagrozi bankowcom… Spadną zyski Samsunga?... Google i Cisco zapłacą TiVo 490 mln dol. odszkodowania… Chińczycy pobiją Facebooka… Stary iPhone wróci do Apple… Telepraca w Polsce rozwija się powoli… WWDC 2013: Apple raczej nie zaskoczy. A może jednak?... Startuje największa kampania reklamowa w polskiej blogosferze… IT dla centrów obsługi klienta… Komunikacja bez granic…

COMPUTERWORLD

Pracownicy działów IT chętni do zmiany pracodawcy

Z analiz amerykańskiej firmy Randstad Technologies wynika, że pomimo niepewnej sytuacji na rynkach pracy aż 46% specjalistów IT zamierza w tym roku podjąć inicjatywę zmierzającą do zmiany pracodawcy.

RZECZPOSPOLITA

Spadną zyski Samsunga?

Analitycy JP Morgan prognozują słabsze od oczekiwanego zainteresowanie telefonem Galaxy S4 przez co spadną przychody i zyski.

Google i Cisco zapłacą TiVo 490 mln dol. odszkodowania

To skutek sporu prawnego o rozwiązania opatentowane przez TiVo. Łącznie wskutek rozmaitych sporów patentowych TiVo zyskało w ostatnim czasie prawie 1,6 mld dol.

Chińczycy pobiją Facebooka

Dopiero planowany giełdowy debiut chińskiego serwisu zakupowego Alibaba już rozpala wyobraźnię inwestorów, a jego wartość wyniesie ok 15 mld dol.

Stary iPhone wróci do Apple

Koncernowi nie wystarczają już tylko nowości. Chce skupywać z rynku starsze modele swoich smartfonów i po renowacji ponownie je sprzedawać.

Telepraca w Polsce rozwija się powoli

Z elastycznej formy zatrudnienia korzysta co dwudziesty piąty pracujący Polak. Jednak plusy elastycznej organizacji pracy zaczynają dostrzegać pracownicy i pracodawcy.

GAZETA PRAWNA

WWDC 2013: Apple raczej nie zaskoczy. A może jednak?

Wielkimi krokami zbliża się coroczna deweloperska konferencja Apple - WWDC 2013. W tym roku gigant z Cupertino skupi się przede wszystkim na prezentacji dwóch systemów operacyjnych - mobilnego iOS7 oraz OS X w wersji 10.9. Wielbiciele urządzeń z "nadgryzionym jabłkiem" po cichu liczą również na sprzętowe nowości. Na pewno możemy spodziewać się nowej serii popularnych ultracienkich notebooków MacBook Air. Nieliczni czekają również na wielką niespodziankę - prezentację zegarka iWatch.

WYBORCZA.BIZ

Startuje największa kampania reklamowa w polskiej blogosferze

Pięciu blogerów w pięciu europejskich miastach będzie nagłaśniało nową taryfę roamingową.

PULS BIZNESU

IT dla centrów obsługi klienta

Na rynku contact center konkuruje się głównie ceną. Nowoczesne technologie pozwalają obniżyć koszty bez pogorszenia jakości.

Busola menedżera

Firmy, które umieją wykorzystać duże zbiory danych, radzą sobie lepiej niż te, które uważają je za ciężar.

Komunikacja bez granic

Jeszcze kilka lat temu komunikacja na odległość ograniczała się do rozmowy telefonicznej, SMS-a albo e-maila. Dziś możliwości jest znacznie więcej i co najważniejsze — można je łączyć.

Wojenna rana i software'owa firma z Polski

To historia o tym, jak wojenne obrażenia doprowadziły do powstania firmy programistycznej w Polsce. Zdanie rzucone na szpitalnym łóżku zaprocentowało kilkadziesiąt lat później.

Google zagrozi bankowcom

Michael Nuciforo, konsultant bankowy, ostrzega swoją branżę przed nowym gadżetem Google’a.