Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Hakerzy zaatakowali stronę internetową zachodniopomorskiej policji… Yahoo! chce kupić Hulu, amerykański serwis wideo… Google idzie na starcie z Facebookiem… Gemius powalczy z sześcioma rywalami o badania polskiego Internetu… Aplikacje mobilne: czas wyrzucić karty płatnicze do kosza? Tak, ale raczej w Warszawie… Stworzyli najlepszego smartfona na świecie. Wkrótce zbankrutują?... Zmierzch konsol: czy Microsoft i Sony odwrócą się od graczy?... Dziecko blogów warte miliony…

COMPUTERWORLD

W małych firmach nie ma osób odpowiedzialnych za IT. Decyduje dyrektor lub właściciel

Prawie 60% małych i średnich firm w Polsce nie ma dedykowanych pracowników IT - wynika z nowego badania, przeprowadzonego na zlecenie Microsoft przez Ipsos MORI wśród małych i średnich firm w Europie. W praktyce oznacza to, że ciężar decyzji informatycznych najczęściej spoczywa na kadrze zarządzającej. To tym bardziej ważne, że prawie jedna trzecia polskich firm deklaruje, iż kwestie związane z IT zajmują im przeszło 3 godziny tygodniowo.

RZECZPOSPOLITA

Francja: gra komputerowa Zabić Mittala

We Francji pojawiła się gra wideo, w której gracze mordują Lakszmi Mittala, właściciela największej na świecie grupy hutnictwa stali. Gra jest protestem przeciw zamknięciu huty przez jego grupę we Francji — informuje "Daily Mail".

Gemius powalczy z sześcioma rywalami o badania polskiego Internetu

Polskie Badania Internetu, które szukają nowego wykonawcy badania Megapanel, przeprowadzą teraz ze wszystkimi chętnymi rozmowy, a potem przygotują zaproszenie do składania ofert.

GAZETA PRAWNA

Aplikacje mobilne: czas wyrzucić karty płatnicze do kosza? Tak, ale raczej w Warszawie

Liczba aplikacji mobilnych, którymi możemy płacić, rośnie z dnia na dzień. Eksperci wieszczą nie tylko koniec kart, ale i gotówki? Czy bez plastiku i banknotów NBP da się dziś przeżyć dzień? Sprawdźmy to na przykładzie zwykłego Kowalskiego. Niestety, nie będzie to jego najłatwiejszy dzień w życiu.

Stworzyli najlepszego smartfona na świecie. Wkrótce zbankrutują?

Premiera HTC One miała dać tajwańskiemu gigantowi nowy impuls do rozwoju. Tymczasem okazuje się, że nawet świetna sprzedaż nowego smartfona może nie uchronić jego producenta przed bankructwem. Czy już wkrótce HTC zejdzie z mobilnej sceny?

Zmierzch konsol: czy Microsoft i Sony odwrócą się od graczy?

Przez ostatnie miesiące gracze ostrzyli sobie zęby na kolejną konsolową wojnę pomiędzy Microsoftem i Sony. Dwaj giganci nowych technologii znów mieli podzielić między siebie rynek elektronicznej rozrywki, pozostawiając jego azjatycką część "trzeciemu do brydża" - Nintendo. Tymczasem okazuje się, że dziś prawdziwa rywalizacja toczy się nie o to, które z urządzeń okaże się lepsze, ale które z nich będzie można wciąż określać mianem konsoli.

Odnaleziono jedną z pierwszych stron internetowych. Zobacz, jak wygląda

Naukowcy znaleźli zagubioną w cyberprzestrzeni, jedną z pierwszych stron internetowych pochodzącą sprzed dwudziestu lat. Miał ją na swoim komputerze jeden z prekursorów internetu.

WYBORCZA.BIZ

Yahoo! chce kupić Hulu, amerykański serwis wideo

Amerykański portal internetowy Yahoo oficjalnie złożył propozycję zakupu Hulu, amerykańskiemu serwisowi oferującemu filmy wideo na żądanie - twierdzi agencja Reuters. To druga duża transakcja tej firmy w tym tygodniu.

PULS BIZNESU

Hakerzy zaatakowali stronę internetową zachodniopomorskiej policji

W niedzielę hakerzy zaatakowali stronę internetową zachodniopomorskiej policji - powiedziała PAP starszy aspirant Anna Gembala z biura prasowego zachodniopomorskiej policji. Policja zapewnia, że tajne informacje są bezpieczne.

Dziecko blogów warte miliony

David Karp nie skończył nawet liceum, a kilka dni temu sprzedał swoją firmę za ponad miliard dolarów. Wszystko dzięki mamie, która nie zabroniła mu być geniuszem.

Google idzie na starcie z Facebookiem

Google dołącza do Facebooka w wyścigu o przejęcie systemu nawigacji satelitarnej Waze - infamuje Bloomberg News.