Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google Glass pod lupą amerykańskich kongresmenów: Boją się totalnej inwigilacji… Rosjanie próbują obalić Google w Wietnamie… 12,4 mln Polaków straci analogowy sygnał… Więcej tabletów i szybkiego Internetu… Vevo rusza w Polsce… Polska światowym bastionem Windows Phone… Prezes T-Mobile: Nie my zaczęliśmy wojnę cenową, ale o no limit warto się bić… Ćwierkanie po polsku, czyli Twitter rośnie w siłę…

COMPUTERWOLRD

NSN: najbardziej aktywni użytkownicy mobilnego Internetu zdominowali sieci

Już blisko 65 proc. użytkowników technologii mobilnych w krajach rozwiniętych stanowią tzw. heavy users, czyli osoby regularnie korzystające z zaawansowanych usług sieciowych - wynika z badania zaprezentowanego przez firmę Nokia Siemens Networks. Oznacza to, że liczba osób chętnie korzystających z rozwiązań mobilnych, takich jak poczta elektroniczna czy nawigacja GPS wzrosła w ubiegłym roku o prawie 20 procent.

RZECZPOSPOLITA

12,4 mln Polaków straci analogowy sygnał

W nocy z niedzieli na poniedziałek analogowa telewizja naziemna przestanie być odbierana w kolejnych 754 gminach.

Więcej tabletów i szybkiego Internetu

W tym roku udział tabletów w polskim rynku PC wyniesie 25 proc., o 10 proc. więcej niż maszyn stacjonarnych. Wydatki w sektorze IT sięgną 18 mld dol. - podaje firma Canalys.

Vevo rusza w Polsce

Muzyczny portal Vevo ruszył w Polsce jako osobna platforma. Do tej pory działał tu tylko jako kanał na serwisie YouTube.

Polska światowym bastionem Windows Phone

System Microsoftu dla smartfonów dzierży nieco ponad 3 proc. rynku na świecie. U nas - ponad 20 proc. To zasługa siły marki Nokia.

GAZETA PRAWNA

Google Glass pod lupą amerykańskich kongresmenów: Boją się totalnej inwigilacji

Amerykańscy kongresmeni domagają się zapewnienia, że nowy produkt firmy Google nie będzie łamał prywatności ani użytkowników, ani osób postronnych. Parlamentarzyści napisali oficjalny list do szefów Google’a, prosząc o wyjaśnienia.

Prezes T-Mobile: Nie my zaczęliśmy wojnę cenową, ale o no limit warto się bić

Ceny na polskim rynku telekomunikacyjnym są bardzo niskie i w tym zakresie praktycznie żaden operator specjalnie się nie wyróżnia. Nie my rozpoczęliśmy tę wojnę cenową, ale skutecznie na nią odpowiedzieliśmy - uważa Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile.

WYBORCZA.BIZ

Ćwierkanie po polsku, czyli Twitter rośnie w siłę

Twitter w Polsce to jeszcze medium niszowe, ale szybko zyskujące nowych użytkowników. Staje się ulubionym miejscem "ćwierknięć" polityków, którzy przebijają się do wyborców i lansują w mediach.

PULS BIZNESU

Rosjanie kuszą informatyków pączkami

Tłusty Czwartek zmieniają w Rockową Środę i płacą 4 tys. zł za programistę. W firmie Luxoft na całym świecie odpowiada za to Polak.

Płatny facebook dla wybranych

Portal społecznościowy, który chce dawać użytkownikom poczucie elitarności wprowadza opłaty.

Rosjanie próbują obalić Google w Wietnamie

Rosyjsko-wietnamska spółka wierzy, że może podważyć rolę amerykańskiej wyszukiwarki na szybko rozwijającym się rynku.