Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Buffett dołączył do Twittera… Facebook zwiększa zyski… Wymiana walut przez Internet… Rząd chce inwestować miliardy w dostęp do szybkiego Internetu… Intel testuje w Polsce rozwiązania dla smartfonów i tabletów. Będzie współpracował z telekomami… Jak internet (nie) wpływa na handel… Najbogatszy Rosjanin inwestuje w Apple… Jak polscy uczeni budują Internet Przyszłości…

COMPUTERWOLRD

Asseco Poland inwestuje w B+R najwięcej z polskiej branży IT

Z analiz Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk wynika, że Asseco Poland jest trzecią pod względem wielkości nakładów na prace badawczo-rozwojowe firmą w Polsce.

RZECZPOSPOLITA

Facebook zwiększa zyski

Wydaje się, że największy serwis społecznościowy w końcu znalazł sposób na robienie pieniędzy. Pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł sporą niespodziankę, jaką był ogromny skok przychodów wypracowany na urządzeniach mobilnych.

Wymiana walut przez Internet

Coraz więcej banków oferuje firmom elektroniczne platformy do zawierania transakcji walutowych.

Rząd chce inwestować miliardy w dostęp do szybkiego Internetu

Hurtowy operator telekomunikacyjny powstały przy udziale Skarbu Państwa to jedna z propozycji zawartych w najnowszym Narodowym Planie Szerokopasmowym, 
do którego dotarła "Rzeczpospolita".

GAZETA PRAWNA

Intel testuje w Polsce rozwiązania dla smartfonów i tabletów. Będzie współpracował z telekomami

Największy producent procesorów na świecie chce zwiększyć udziały w rynku urządzeń mobilnych. Amerykański gigant wybrał Polskę na kraj, w którym będzie zdobywał doświadczenia na rynku mobilnym. W tym celu zacieśnia współpracę z naszymi operatorami komórkowymi.

WYBORCZA.BIZ

Raport PwC: Jak internet (nie) wpływa na handel

Kupiłeś coś kiedykolwiek na Facebooku? Nie? Nic dziwnego, większość ludzi też tego nie robi. Analitycy firmy doradczej PwC zabawili się w pogromców mitów i przyjrzeli się temu, co się dzieje w e-handlu.

PULS BIZNESU

Najbogatszy Rosjanin inwestuje w Apple

Uliszer Usmanow, rosyjski miliarder, który sporo zarobił na Facebooku, niedawno kupił akcje Apple.

Jak polscy uczeni budują Internet Przyszłości

Internet wymaga zmiany, bo nie zapewnia w prosty sposób przesyłania wysokiej jakości danych - powiedział PAP prof. Wojciech Burakowski. Zespół pod jego kierownictwem opracował rozwiązanie, które ma to zmienić i doprowadzić do powstania Internetu Przyszłości.

Buffett dołączył do Twittera

Warren Buffett, legendarny inwestor-miliarder znany z niechęci do nowoczesnych rozwiązań technologicznych w końcu się przemógł i dołączył w czwartek do serwisu społecznościowego na Twitterze.