Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polkomtel chce zrefinansować 5,6 mld zł długu… Analityk amator naganiał na akcje Apple'a. Kto posłuchał, stracił miliony… Sprzedaż tabletów Microsoftu rozczarowuje… Tauron i T-Mobile wspólnie zaoferują usługi… Uważaj na aplikacje w smartfonie. Jeśli przekroczysz limit transferu, możesz sporo zapłacić… Programy lojalnościowe w smartfonie, zamiast na papierze… Dobre rady szefowej z Facebooka… Bill Gates trzyma nóż na gardle najbogatszego… Google vs Apple - ostateczne starcie…

COMPUTERWORLD

W IT z dyplomem MBA zarobisz prawie 14 tys. miesięcznie

W 2012 roku zarobki osób posiadających dyplom MBA kształtowały się na poziomie 13 300 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. W IT ta kwota jest wyższa.

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel chce zrefinansować 5,6 mld zł długu

Polkomtel, operator sieci Plus rozesłał do instytucji finansowych zapytanie w sprawie refinansowania kwoty zadłużenia odpowiadającej równowartości 1,76 mld dol. - poinformował serwis dla inwestorów instytucjonalnych, Euroweek (Grupa Euromoney).

Tauron i T-Mobile wspólnie zaoferują usługi

Przybywa telekomunikacyjno-energetycznych mariaży. Po Orange i PGE także T-Mobile i Tauron będą świadczyć wspólnie usługi klientom.

Bill Gates trzyma nóż na gardle najbogatszego

To nie był dobry tydzień dla najbogatszych ludzi świata, chociaż wskaźnik Standard&Poor’s500, indeks szerokiego amerykańskiego rynku akcji, otarł się o rekord wszech czasów.

GAZETA PRAWNA

Uważaj na aplikacje w smartfonie. Jeśli przekroczysz limit transferu, możesz sporo zapłacić

Korzystając z aplikacji zainstalowanych w naszych smartfonach, często nie sprawdzamy, ile transferu pozostało nam do wykorzystania. Przez nieuwagę oraz aplikacje uruchomione w smartfonie możemy zapłacić nawet dwukrotną sumę abonamentu.

Google vs Apple - ostateczne starcie

Być może nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale na naszych oczach rozgrywa się właśnie bitwa, której wynik na długie lata zdefiniuje przyszłość branży nowych technologii. Tym razem po obu stronach stanęli dwaj godni siebie rywale: Google i Apple - i żaden z nich nie ma zamiaru skapitulować.

WYBORCZA.BIZ

Programy lojalnościowe w smartfonie, zamiast na papierze

Pamiętacie te kartki papieru, za które po kupnie 10 kaw albo kanapek można było teoretycznie dostać jedną gratis (a praktycznie zawsze gdzieś ginęły)? Zamiast wyjmować z portfela pęczniejący stos plastikowych kart czy papierowych kartonów (jedna z kawiarni, druga z marketu, trzecia ze stacji benzynowej, czwarta z sieciowego sklepu z ubraniami itd.), mamy korzystać z komórek. Jak?

Analityk amator naganiał na akcje Apple'a. Kto posłuchał, stracił miliony

Gdy akcje Apple'a spadały w październiku z rekordowych poziomów Andy Zaky krzyczał, że mogą rosnąć nawet do 1 tys. dol. Tysiące inwestorów posłuchało go i straciło kilkadziesiąt milionów dolarów. W naganianiu do kupowania akcji pomagał mu autor prestiżowego branżowego bloga i dziennikarz magazynu "Fortune".

PULS BIZNESU

Sprzedaż tabletów Microsoftu rozczarowuje

Microsoft sprzedał jedynie 1,5 mln tabletów Surface.

Jaki jest twój obraz w internecie

Katarzyna Szymielewicz prezes Fundacji Panoptykon przestrzega, że w serwisach społecznościowych zostawiamy więcej informacji o sobie niż nam się wydaje. Takie dane firmy wykorzystują do profilowania, czyli przewidywania naszych przyszłych zachowań.

Dobre rady szefowej z Facebooka

Sheryl Sandberg od wielu lat robi błyskotliwą karierę - kiedyś w Google, teraz w Facebooku. Znamy już najcenniejszą radę, jaką kiedykolwiek otrzymała.