Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Microsoft ofiarą cyberprzestępców… Ponad miliard urządzeń umożliwiających dostęp do Internetu… Łatwiej przeniesiemy numer do innego operatora. Tylko po co?... W Barcelonie rozpoczyna się Światowy Kongres Technologii Mobilnych… Comarch połączy auto z komórką… Wojterkowski wygrał z Asseco… Zuckerberg przetestował okulary Google’a… Firefox w smartfonie… Zdjęcia iPada Mini 2 są już w sieci… Polscy producenci gier licytują się na miliony sprzedanych kopii…

COMPUTERWORLD

Smartfony i tablety mogłyby przyspieszyć pracę administracji

W ciągu ostatnich 25 lat produktywność amerykańskiej administracji znacząco spadła, podczas gdy w sektorze prywatnym w tym samym czasie wzrosła aż o ponad 50 proc. Problem dotyczy również Europy. Zdaniem autorów raportu "Gov on the Go. Boosting Public-Sector Productivity by Going Mobile" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, by zniwelować tę różnicę rządy państw powinny w jak najszerszej skali implementować nowoczesne technologie.

RZECZPOSPOLITA

Firefox w smartfonie

Konkurencja dla Androida? Alcatel i Mozilla pokazały pierwszy w Europie smartfon z darmowym systemem operacyjnym Firefox OS. Polska będzie go mieć jako pierwsza.

Ponad miliard urządzeń umożliwiających dostęp do Internetu

1,2 mld komputerów, tabletów i smartfonów trafiło na światowy rynek w ubiegłym roku. To prawie o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej.

Polscy producenci gier licytują się na miliony sprzedanych kopii

Techland sprzedał już 5 mln kopii gry "Dead Island". Pod koniec kwietnia do sklepów trafi kolejna odsłona tej serii.

GAZETA PRAWNA

Microsoft ofiarą cyberprzestępców

Gigant Microsoft padł ofiarą hakerów. Firma przyznała, że nieznani cyberprzestępcy zainfekowali część korporacyjnych komputerów.

Łatwiej przeniesiemy numer do innego operatora. Tylko po co?

Problem z przeniesieniem numeru jeszcze do niedawna był największą zmorą klientów sieci komórkowych. Od stycznia 2013 r. sytuacja diametralnie się zmieniła. Czy operatorzy robią cokolwiek, aby przyciągnąć nowych lub zatrzymać "starych" klientów?

W Barcelonie rozpoczyna się Światowy Kongres Technologii Mobilnych

W Barcelonie rozpoczął się Światowy Kongres Technologii Mobilnych. Impreza potrwa do czwartku a weźmie w niej udział 1500 wystawców z 220 krajów. Władze Barcelony liczą, że miasto zarobi na kongresie 300 mln euro.

PULS BIZNESU

Comarch połączy auto z komórką

Krakowska spółka sięga tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden konkurent — do świata motoryzacji.

Wojterkowski wygrał z Asseco

Zadłużony biznesmen skutecznie pomaga firmom przy przetargach informatycznych. Twierdzi, że najlepsze przed nim.

Zdjęcia iPada Mini 2 są już w sieci

W internecie pojawiły się fotografie, które mogą przedstawić obudowę iPada Mini 2.

Zuckerberg przetestował okulary Google’a

Mark Zuckerberg, przetestował okulary Google’a, po czym zadał fundamentalne pytanie, jak sprawić, by ich użytkownicy nie wyglądali tak bardzo niezręcznie.